0212 296 40 81/82

İletişim

YUNANİSTAN & MAKEDONYA TURU / 5 GECE 6 GÜN

 YUNANİSTAN & MAKEDONYA TURU / 5 GECE 6 GÜN
 YUNANİSTAN & MAKEDONYA TURU / 5 GECE 6 GÜN
 YUNANİSTAN & MAKEDONYA TURU / 5 GECE 6 GÜN
 YUNANİSTAN & MAKEDONYA TURU / 5 GECE 6 GÜN

Bu Tur için fiyat bilgisini lütfen temsilcilerimize biz sizi arayalım formu aracılığı ile sorunuz.

1.GÜN İSTANBUL, SELANİK 628 Km.                                       
21.00'da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
21.30'da Feriköy Akbank önü
22.00 da İncirli Ömür Plaza önünden hareket ile Uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz, kültür turlarımız arasında yer alan seyahatimize başlıyoruz. Lüks otobüsler, ikramlarımız ve Noktatur misafirperverliğinde Tekirdağ (Tekirdağ’da ihtiyaç molası verilir.) – Malkara – Keşan güzergahını takiben İpsala Sınır Kapısı’na varıyoruz. Gümrük pasaport işlemleri sonrası Yunanistan’a ulaşıyoruz. 

2.GÜN SELANİK
Sabah Alexandroupoli (Dedeağaç) - Komotını (Gümülcine) güzergahı Üzerinden Xanthı’de (İskeçe) Kahvaltı molasıiçin serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Makedonia  Vadisi, Volvi Vekoronia Gölleri ,Halkidiki Yarımadası üzerinden Selanik’e varış ile birlikte Selanik şehir turlarımız arasında yer alan Makedonia Trakya Bakanlık Binası Ag. Dimitri Kilisesi, Atatürk’ Evi, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, İdadi, Rodanda, Ag. George Kilisesi, Şadırvan, Helexpo İnternational Fuar Alanı, Hamza Bey Camii, Acropolis, Bizans Surları, Eski Selank, “Ana Poli”, Makedonia Mimarisinin Hakim Olduğu Evler – Sokaklar, Şehrin Kuşbakışı Seyri Ve Yedikule Zindanını gezdikten sonra kısa bir fotoğraf molası veriyor ve ardından Alaca İmareti & Camii Gezisi Sonrası Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Sabah Kahvaltısı otelimizde. Extra Taverna Turumuz için Rehberimize rezervasyon yaparak katılabilirsiniz.
(1 Kişi : 45 Euro)

3.GÜN SELANİK, ÜSKÜP
Otelimizde aldığımız Açık Büfe Sabah Kahvaltı sonrası Makendonya’ya hareket ediyoruz. Tsolıades (Yunanistan), Gevgelija (Makedonya) Sınır Kapısından Pasaport Ve Gümrük İşlemleri Sonrası Makedonya’ya Giriş Üsküp’e Hareket ediyoruz. Negetino, Veles (Köprülü) Üzerinden Üsküp’e varıyor ve Üsküp Şehir Turumuz arasında yer alan Vardar Nehri, Kale, Türk Çarşısı, Kurşunlu, Sulu Ve Kapan Hanları, Çifte ve Davut Paşa Hamamları, Mustafa Paşa & Yahya Paşa & Sultan Murat ve İsa Bey Camileri, Aziz Spas Ve Aziz Dimitri  Kiliseleri, Fransız Şehitliği, Makedonya  Meydanı, Rahibe Teresa Heykeli, Balkan Üniversitesi, Eski Belediye ve PTT Binası, Eski Tren İstasyonu Gezisi sonrası şehir merkezinde yer alan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Sabah Kahvaltısı Otelimizde.
Extra Makedonya gecesi için Rehberimize rezervasyon yaptırarak katılabilirsiniz. (1 Kişi : 35 Euro)

4.GÜN ÜSKÜP, OHRİD 180 Km.
Otelimizde aldığımız Açık Büfe Sabah Kahvaltı sonrası otobüsümüze biniyor ve Ohrid’e hareket ediyoruz. 1 (bir) saat sürecek yolculuğumuz sonrası Tetova (Kalkandelen) Şehri’ne ulaşıyoruz. Şehir Turumuz arasında yer alan Alaca Camii, Köpüklü Irmağı, Harabati Baba Tekke & Külliyesi ziyaretimiz sonrası otobüsümüze biniyor ve 45 (kırk beş) dakika yolculuğumuz sonrası Gostivar kasabasına ulaşıyoruz Panoramik Turumuzu tamamlıyor ve ardından Ohrid Şehrine Ulaşıyoruz. Ohrid Şehir Turu içerisinde yer alan Unesco Dünya Mirası Listesindeki Ohrid Gölü (Dileyen misafirlermiz extra Tekne Gezisi yapabilirler), Çar Semoil Kalesi, Makedonya Meydanı,  Ayasofya Kilisesi, Agios Kanen Kilisesi, Agios  Panteleimon Kilisesi, Agio  Klement Manastırı, Ekolojik Yolculuk, Aziz Kliment Ve Kril Alfabesini Yazan(Aziz Kiril & Metodius) Kardeşlerin Heykelleri, Dünyaca Ünlü “Ohri İncisi’nin yapıldığı satış mağazasını ziyaret ediyor ve otelimize gidiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde.

5.GÜN OHRİD, BİTOLA, RESNE, KAVALA 470km                                                       
Otelimizde aldığımız Açık Büfe Sabah Kahvaltı sonrası otobüsümüze biniyor ve Resne Kasabasına gidiyor ve programımız içerisinde yer alan Resneli Niyazi Bey Saray’ı – Evi ve Seramik Müzesini geziyor yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolculuğumuz ardından Bitola’ya varıyor ve Şehir Turumuz arasında yer alan Manastır Askeri İdadisi, Atatürk Anı Odası, Saat Kulesi, Haydar  Yeni Kadı ve İshakiye Camileri, Ag.Dimitri Kilisesi, Ünlü Şirok Sokağı, Tarihi Osmanlı Evleri, Eleni’nin Evi, Tarihi Havuz & Çeşme gezilerimizi tamamlıyor ve Kavala’ya hareket ediyoruz. Makedonya (Medzitlia) Yunanistan (Niki) Sınır Geçişleri Sonrası, Florina-Edessa-Gıenitsa-Pella Antik Kenti Üzerinden akşam üzeri Kavala’ ya varıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Sabah Kahvaltısı otelimizde.

6.GÜN KAVALA İSTANBUL 460 Km.
Otelimizde alacağımız Sabah Kahvaltısı ardından otobüsümüzde yerlerimizi alıyor Kavala Şehir Turumuz içerisinde yer alan Panagia Su kemerleri, Liman, 19 yy Neo Klasik Yapıları, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Heykeli, Teodora Kimissi kilisesi, Deniz feneri, gezilerimizi tamamlıyor ve Balık Ürünleri ile meşhur Kavala’da Öğle Yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. (Serbest Menü Extra) Öğle yemeğimiz sonrasında Kipi Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrası Yunanistan Free Shop’unda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Türk sınırına geçiyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz. Tekirdağ’da vereceğimiz Meşhur Tekirdağ Köfte’sinin tadını doyasıya çıkarmak için Akşam Yemeği molası veriyoruz. Akşam Yemeği sonrası İstanbul’a dönüş ve bir başka Noktatur organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi başlangıç noktasında aldığımız noktalara bırakarak veda ediyoruz.

 

Rehber
Kalkıştan gezinin sonuna kadar, otobüs yolculuğunun tamamında ve panoramik şehir gezileri sırasında, Türkçe rehberlik hizmeti veriliyor. Görsel gezi olduğu için kokartlı rehber kullanılmamaktadır.

NOTLAR: LÜTFEN OKUYUNUZ
1- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat    değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Nokta Tur sorumlu tutulamaz
2- Nokta Tur, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3- Programda belirtilen bütün öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
4- Nokta Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
5-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
6- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.
7-Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
8- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Nokta Tur  sorumlu tutulamaz.
9- Nokta Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Nokta Turun hiç bir sorumluluğu yoktur. Nokta Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Nokta Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
10 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Nokta Tur sorumlu değildir.
11 – Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Nokta Tur sorumlu tutulamaz.
12- Nokta Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

 • Mercedes Tourismo & Travego Marka otobüsler ile gidiş dönüş ulaşım,
 • Prosfesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri,
 • Tüm Çevre Gezileri ve Şehir Turları,
 • Selanik'te 1 Gece BB Konaklama,
 • Üsküp'te 1 Gece BB Konaklama,
 • Ohrid'te 1 Gece HB Konaklama (Akşam Yemeği Otel’de),
 • Kavala'da 1 Gece BB Konaklama,
 • Noktatur otobüsü içerisindeki ikramlar,
 • Noktatur Güvencesi,
 • 1618 Nolu kanunna göre mesleki sorumluluk sigortası.
 • Öğle ve Akşam Yemekleri,
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Programda belirtilen Extra Turlar,
 • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL,
 • Schengen Vize Ücreti ve Acente Hizmet Bedeli 130 Euro.
 • Kaptan bahşişi 10 Euro (Tek seferde bir kez alınır

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan NOKTA TUR  sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.