AYVALIK ZEYTİN HASADI FESTİVALİ 27-29 Ekim 2017

AYVALIK ZEYTİN HASADI FESTİVALİ 27-29 Ekim 2017
AYVALIK ZEYTİN HASADI FESTİVALİ 27-29 Ekim 2017
AYVALIK ZEYTİN HASADI FESTİVALİ 27-29 Ekim 2017
AYVALIK ZEYTİN HASADI FESTİVALİ 27-29 Ekim 2017
AYVALIK ZEYTİN HASADI FESTİVALİ 27-29 Ekim 2017
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda İlave Yatak Çocuk Fiyat 2. Çocuk Fiyat Taksit Seçenekleri
AYVALIK ZEYTİN HASADI FESTİVALİ
Grand Milano Otel/Sarımsaklı
259,00 TL 309,00TL 249,00TL 0-6 Yaş
189,00TL
06-12 Yaş
209,00TL
Ödeme Seçenekleri

AYVALIK ZEYTİN HASADI FESTİVALİ
CUNDA ADASI KAZDAĞI KÖYLERİ ZEUS ALTARI TURU

Ayvalık Cunda Adası Kazdağı Köyleri Zeytin Hasadı Turu
27-29  Ekim 2017
1 Gece 2 Gün

Tur Programı:
1.Gün İstanbul – Ayvalık Yolculuk
Bakırköy Alfemo Önü: 22:45
Noktatur ofis önü: 23:30
Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü: 00:00
Belirlenen noktalardan belirlenen saatlerde hareketle araç içi ikramlar eşliğinde 6 saatlik yolculukla Ayvalık Mutlu Köye varıyoruz
2. Gün Ayvalık  - Mutluköy Zeytin Hasadı Etkinliği - Zeytin Toplama -  Zeytinyağı Yapımı - -Cunda Adası – Panaya Kilisesi - Taksiyarhis Kilisesi – Çınarlı Camii – Saatli Camii
Ayvalık’a varışımız üzerine ilk olarak Mutlu Köyde yöresel serpme köy kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası zeytinin tarihçesi ve kültürü konusunda söyleşi sonrası sizlere dağıtılacak sepetlerle Ayvalık yakınlarındaki  köylerden birinde zeytin toplayan işçilerle beraber zeytin hasadına katılıyoruz. Toplanan zeytinlerin fabrikaya intikali ve misafirlerimizin dökeğe tek tek sepetindeki zeytinleri dökerek seperatörden kendi yağını doldurmasının ardından taze yağ tadımı yapıyor ve Cennet tepesinden muhteşem Ayvalık ve adalar manzarasını izliyor gün içinde gezeceğimiz yerleri tepeden izliyoruz. Cennet tepesinin havasını iyice içimize çektikten sonra Ayvalık merkez gezimiz başlıyor. İlk olarak Arnavut kaldırımlarından yürüyerek Çınarlı Camiye ulaşıyoruz burası Kurtuluş savaşı sonrası Camiye çevrilmiş bir Kilisedir. Sonrasında Saatli Camiyi geziyoruz merkezde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Cunda Adasına geçiyoruz Cunda Adası gezimize ilk olarak Aşıklar tepesini gezerek başlıyoruz sonrasında Panaya Kilisesinin kalıntıları gördükten sonra Taksiyarhis Kilisesini geziyor ve Kordona ulaşıyoruz burada öğle yemeği menümüzü aldıktan sonra adayı keşfedip hediyelik pazarında alışveriş yapmanız için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizde açık büfe olup tur ücretine dahildir.
Sabah Kahvaltısı: Mutlu Köy’de Serpme Köy Kahvaltısı (Extra)
Öğle Yemeği: Cunda Adasında Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe Olarak Sunulacaktır. (Tur Ücretine Dahildir)
Konaklama: Grand Milano Hotel (Otelimiz yoğun sezonda değişiklik gösterebilir. Standart aynı kalmak şartıyla farklı bir otelle değiştirilebilir).

3.Gün Tahtakuşlar Köyü – Adatepe Köyü – Zeus Altarı – Yeşilyurt Köyü Turu
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından turumuza ilk olarak Tahtakuşlar Köyünü gezerek başlıyoruz. Tahtakuşlar köyü Etnografya Müzesinde bölgenin insanlarının muhteşem tarihini gördükten sonra muhteşem manzaralı yolculuğumuzla Adatepe Köyüne geçiyoruz burada ilk olarak tüm körfezi manzarasını görebileceğimiz Zeus Altarına çıkıyoruz. Manzara keyfi sonrası olağanüstü güzellikteki köyü geziyoruz ve burada çay molası veriyoruz. Sonrasında Yeşilyurt köyüne geçiyoruz. Yeşilyurt köyü gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul yolculuğuna başlıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Olup Açık Büfe Olarak Sunulacaktır (Tur Ücretine Dahildir)
Öğle Yemeği: Bölgede Serbest (Extra)
Akşam Yemeği: Yol güzergajı extra

Genel Detaylar
• Tur ücreti; üç veya iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır
• Tek kişi katılmak isteyen misafirlerimiz 50 TL tek kişilik oda farkı ödemekle yükümlüdür• Çocuk indirimleri 2 Yetişkin yanında konaklama olduğu takdirde geçerlidir.• 1 Gece Konaklamalı Turlarımızda katılımcı sayısı en az 20 olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir.


Rezervasyon Detayları
Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Nokta Tur Sorumlu tutulamaz.
   
     Ulaşım Detayları
• Turlarımızda ulaşımın sağlandığı araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir. Araçlarımız turizm taşıma belgeli konforun en üst seviyede tutulduğu araçlardır.
• Ulaşımda ön sırada, arka sırada, cam tarafı, koridor tarafı veya kapı yakını şeklinde koltuk garantisi verilmemektedir.
• Ulaşımda rezervasyonu birlikte alınan misafirlerimizin koltukları yan yana verilmektedir.
   Tur Programı Detayları
• Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.
• Turumuzda gezilecek yerlerde yolun kapanması, restorasyon vs. durumlarda acente sorumlu değildir.

• Lüks Otobüsler İle Ulaşım
• Araç içi ikramlar
• 1 Gece Grand Milano Hotel’de 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Milli Park Girişleri
• 1618 sayılı Kanuna Göre Zorunlu Seyehat Sigortası
• Çevre gezileri

• Kişisel Harcamalarınız
• Müze ve Ören yeri Giriş ücretleri
• Öğle yemekleri
• Tüm yemeklerde alınan içecekler