Büyük Balkan Turu PROMOSYON

Büyük Balkan Turu PROMOSYON
Büyük Balkan Turu PROMOSYON
Büyük Balkan Turu PROMOSYON
Büyük Balkan Turu PROMOSYON
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda İlave Yatak Çocuk Fiyat 2. Çocuk Fiyat Taksit Seçenekleri
Büyük Balkan Turu ERKEN REZERVASYON
3* ve 4* Otellerde
329,00 EUR 469,00EUR 329,00EUR 2-6 Yaş
150,00EUR
07-12 Yaş
319,00EUR
Ödeme Seçenekleri
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda İlave Yatak Çocuk Fiyat 2. Çocuk Fiyat Taksit Seçenekleri
Büyük Balkan Turu ERKEN REZERVASYON
3* ve 4* Otellerde
329,00 EUR 469,00EUR 329,00EUR 2-6 Yaş
150,00EUR
07-12 Yaş
319,00EUR
Ödeme Seçenekleri
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda İlave Yatak Çocuk Fiyat 2. Çocuk Fiyat Taksit Seçenekleri
Büyük Balkan Turu ERKEN REZERVASYON
3* ve 4* Otellerde
329,00 EUR 469,00EUR 329,00EUR 2-6 Yaş
150,00EUR
07-12 Yaş
319,00EUR
Ödeme Seçenekleri

Büyük Balkan Turu OTOBÜSLE
ERKEN REZERVASYONDA SÜPER FIRSAT
2017 İLKBAHAR - YAZ – SONBAHAR DÖNEMLERİ
8 Günde 8 Ülke 7 Gece 8 Gün – 4* Otellerde Konaklama
YARIM PANSİYON 
Yunanistan - Makedonya – Arnavutluk – Karadağ -Hırvatistan -Bosna Hersek – Sirbistan – Bulgaristan
21 SEHİR – 5 BASKENT
Kavala – Selanik – Uskup – Tetova – Struga – Ohrid – Elbasan – Tiran – Iskodra – Bar – Petrovac – Budva – Kotor – Herceg Novi –Trebinje – Dubrovnik – Mostar – Saraybosna – Belgrad – Sofya – Plovdiv

 

Tur Hareket Tarihi:
 23 Haziran Bayram- 30 Haziran – 2017 )(07 - 14 – 21  -28 Temmuz –2017)  (04 - 11 - 18 - 25 Ağustos - 27 Ağustos Bayram)– (08 -15 -22 - 30 Eylül- 2017)
(05 – 12 - 19 - 26 Ekim 2017)


1.- 2.GÜN. İstanbul – Kavala - Üsküp
22.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 22.30’da Harbiye - Pangaltı ve 23.00’da İncirli Ömür plaza önü, hareketi ile Tekirdağ üzerinden Malkara’da mola ardından İpsala sinir kapısına varışı. Türk ve Yunan gümrük kapısında Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından Dedeağaç, Gümülcine ve İskeçe, Kavala otoban yolu ile araç içi sabah kahvaltı ikramımızı alarak essiz güzelliği izleyerek Selanik yolu ile Üsküp Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan  Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır Gezimiz ardından Konaklama Üsküp' teki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: araç içi kahvaltı ikramımız olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Eski Üsküp Türk Mahallesin de serbest zamanda ekstra alınacaktır. Köfte ve Güveçte Kuru fasulye.
Akşam Yemeği: restoranda müzik eşliğinde alınacak olup, tur ücretine dahildir.  
Konaklama: Hotel Karpoş vb. – Üsküp
Para Birimleri: Yunanistan - Euro, Makedonya – Denar ( Ortalama 1 Euro: 60 Denar )
Rota: İstanbul-Kavala (445 km), Kavala – Selanik (136 km) , Selanik-Üsküp (245 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 826 km.     *Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

3.GÜN.  Üsküp – Tetova (Kalkandelen) – Struga – Ohrid
Sabah erken saatlerinde Üsküp’ten Ohrid e çıkış. Yol üzerinde Tetova (Kalkandelen) e varış. Alaca Camii ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesini ziyaret ediyoruz. Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Struga’yı panoramik olarak görerek Ohride varis. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Günün yorgunluğunu Ohrid Gölü’nde Tekne gezimizde çıkarıyoruz. Turumuzun ardından otele varis. Konaklama Ohri’deki otelimizde.   

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ohrid şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Ohrid Alabalığı, Köfte ve Güveçte Kuru fasulye.
Akşam Yemeği:  Otelimizde alınacak olup Tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Belvedere vb. – Ohrid
Para Birimleri: Makedonya – Denar ( Ortalama Kur 1 Euro: 60 Denar )
Rota: Üsküp-Matka (19 km), Matka – Tetova (61 km) , Tetova - Struga (132 km) , Struga – Ohrid (19 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 231 km         *Otele Giriş Saati: 19:00

4.GÜN. Ohrid – Tiran – Podgorica veya Çevresi
Sabah erken saatlerinde Ohrid’den Tirana yola çıkış. Ohri’den ayrılarak 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Arnavutluk`taki son durağımız olan İşkodra’ya geçiyoruz. Panoramik olarak İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surlarını gördükten sonra Murigan üzerinden Avrupa’nın resmi olarak tanınan en geç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tiran şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Grand Europa v.b – İşkodra veya Hotel Laguna v.b Ulcinj
Para Birimleri: Makedonya–Denar (Ortalama Kur 1 Euro: 60 Denar), Arnavutluk-Lek (Ortalama Kur 1 Euro: 135 LEK) Karadağ €
Rota: Ohrid-St.Naum (29 km), St.Naum – Tiran (140 km) , Tiran - İşkodra (94 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 263 km     Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

5.GÜN.Podgorica- Budva – Kotor – Dubrovnik – Trebinje veya Çevresi
Sabah kahvaltısı sonrası , ilk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multimilyardere satılması ile günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan , muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola. Yolumuza Adriyatik sahillerindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek devam ederek Budva’yı panoramik olarak gördükten sonra Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi Göreceğimiz Yerler. Kotor gezimizden Öğleden sonra, Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Dubrovnik Turuna katılabilirler.(30 EUR)Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize transfer Konaklama Trebinje veya Çevresin ‘deki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Kotor şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Deniz Mahsulleri, Mezeler, Izgaralar, Yerel İçecekler
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Leotar v.b – Trebinje veya Hotel Orka v.b - Neum
Para Birimleri: Karadağ – Euro, Hırvatistan – Kuna ( Ortalama Kur 1 Euro: 7 Kuna ) , Bosna Hersek – Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro: 1.95 KM )
Rota: İşkodra-Budva (86 km), Budva – Kotor (23 km) , Kotor - Dubrovnik (90 km) , Dubrovnik – Trebinje (31 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 230 km    *Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00

6.Gün. Trebinje veya (Neum)– Poçitel - Blagay – Mostar – Saraybosna
Sabah kahvaltımızın ardından Mostar'a hareket. Yol üzerinde 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitele uğruyoruz. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından Mostara varis. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan  biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarında alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saraybosna’ya harket. Varis sonrasi asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini  yapmış 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer. Konaklama Saraybosna daki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler. (35 EUR)
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Mostar şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi : Boşnak Böreği, Soğan Dolması, Köfte, Boşnak Kahvesi.
Akşam Yemeği. Misafirlerimiz rehberin belirleyeceği yerde ekstra düzenlenecek olan yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Boşnak Gecesi.
Konaklama: Hotel Hollywood vb. – Saraybosna
Para Birimleri Bosna Hersek – Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro: 1.95 KM )
Rota: Trebinje -Poçitel (108 km), Poçitel – Blagay (23 km) ,Blagay - Mostar (12 km), Mostar– Saraybosna (126 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 269 km     *Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

7.GÜN. Saraybosna – Belgrad
Sabah kahvaltımız ardından, dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Savaş Tüneli ve Müzesi Turuna katılabilirler.(Girişler dahil 10 EUR) Turumuz sonrası Belgrad’a yola çıkış. Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna katılıyoruz güzel tekne turumuz ardından otelimize transfer. Konaklama Belgrad daki otelimizde. Belgratta değişik bir ortamda müzikli yemek .(30 EUR) 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: , Saraybosna – Belgrad arası rehberin belirleyeceği dinlenme tesisinde ekstra serbest zaman.
Akşam Yemeği: Belgratta değişik bir ortamda müzikli yemek .(30 EUR) 
Konaklama: Hotel Best Western M v.b - Belgrad
Para Birimleri Bosna Hersek-Convertible Marka (Kur 1 Euro: 1.95 KM ), Sırbistan – Dinar (Kur 1 Euro: 115 Dinar)
Rota: Saraybosna – Belgrad (284 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 284 km  *Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

8.GÜN. Belgrad – Sofya
Sabah kahvaltımız ardından Sofya’ya yola çıkış. Varis sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Konaklama Sofya`da otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Sofya’da rehberin belirleyeceği Türk Lokantası ekstra serbest zaman
Akşam Yemeği: Otelimizde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.
Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Bulgar Gecesi. Tur ücretine dahil değildir.
Konaklama: Hotel Silver House vb. - Sofya
Para Birimleri Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro: 1.95 Leva )
Rota: Belgrad - Sofya (393 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 393 km   * Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20.00

9.Gün. Sofya – Plovdiv – İstanbul
Sabah kahvaltımız ardından Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, , Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest Zaman’ın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği:    Plovdiv şehir merkezinde ekstra serbest zaman.
Akşam Yemeği: Edirne – İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi.
Para Birimleri Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro: 1.95 Leva )
Rota: Sofya – Plovdiv (145 km) , Plovdiv – Kapıkule (155 km) , Kapıkule – İstanbul ( 258 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 558 km   İstanbul Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00

*Lüks 2016 model Mercedes otobüs ile ulaşım
*Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
*4* Otellerde 1 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Podgorica veya Çevresi, 1 Gece Trebinje veya Çevresi, 1 Gece *Saraybosna, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Sofya ile toplam 7 Gece Kahvaltı dahil Konaklama.
*1Gece Üsküp, 1 Gece ohrid, 1Gece Podgorica, 1Gece Trebinje, 1Gece Saraybosna, 1Gece Sofya otellerde alınan altı   
  akşam yemeği
*Selanik, Üsküp, Tetova, Ohrid, Tiran, Budva, Kotor, Poçitel, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Sofya, Plovdiv Programda 
  belirtilen panoramik şehir turları.
*Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
*Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri  *Şehir Vergileri   * Gümrük Vergileri
*Araç içi çay kahve ve su ikramı araç içi kahvaltı ikramı.
*Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

 

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
*Otelde alınan ekstralar.
*Tüm kişisel harcamalar   
*Öğle yemekleri     
*Extra gece turları
*Kaptan ve Rehber bahşişleri 10 € tur süresince 1 kez toplanır.

MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).
Seyahat Koruma Paketi – ( 15 € ) – ( 70 yaş üstü misafirler için kişi başı 30 Euro`dur )
Yurtdışı çıkış harcı bedeli ( 15 TL )
schengen vize sigorta hizmet bedeli dahil 120 € -  * Bu turumuzda schengen multi vize gerekmektedir

NOTLAR
* Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar, havalimanı vergileri ve kdv dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri  
  TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
* Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
* Tur programı otellerin doluluğuna göre tam tersi veya uygunluğa göre değiştirilebilir.

 

TUR KATILIM KOŞULLARIDIR BILGILENDIRME,
1 Nokta Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
2 Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Nokta Tur sorumlu tutulamaz. Nokta Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3 Nokta Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Nokta tur ‘un hiç bir sorumluluğu yoktur. Nokta tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Nokta tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir.   Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
4 Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan kaybolan / çalınan eşyalardan Nokta tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve / veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
5 Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma  
  Zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
6 Sınır geçişleri araç personellerimiz ve rehberlerimiz yardımı ile yapılmaktadır.
7 Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız
  yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
8 Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. bir
  kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
9 Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için konaklama zorunluluğu vardır.
10 Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü
  içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki
  (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil), Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım
  Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg
11 Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile
  Program akışında değişiklik yapabilirler.
12 Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı
  takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Nokta tur
  tarafından Bildirilecektir.
13 Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli 
  bulunduğu Durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Nokta tur tarafından bildirilecektir.
14- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak
  Standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar.
  Açma-Kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk
  Rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk
  İndirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
15 Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun
  Olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı
  bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
16 Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber
  anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Girilmesine
  izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, imkanlar
  dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Nokta tur sorumlu değildir. 

17 Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Nokta tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile
  düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır Tur esnasında düzenlenen ekstra
  turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş
  sayılırlar. Bu yolcular turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
18 Uçaklı turlara Tura katılım için bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding
  işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen
  kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Nokta tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için
  gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar
  kendilerine aittir.

19 Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.