ERZURUM-KARS-DOĞU BEYAZIT TURU

ERZURUM-KARS-DOĞU BEYAZIT TURU
ERZURUM-KARS-DOĞU BEYAZIT TURU
ERZURUM-KARS-DOĞU BEYAZIT TURU
ERZURUM-KARS-DOĞU BEYAZIT TURU
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda İlave Yatak Çocuk Fiyat 2. Çocuk Fiyat Taksit Seçenekleri
ERZURUM/KARS/DOĞUBEYAZIT TURU
4* OTELLER
1900,00 TL 2300,00TL 1900,00TL 0-6 Yaş
1400,00TL
06-12 Yaş
1700,00TL
Ödeme Seçenekleri

ERZURUM – KARS – DOĞU BEYAZIT
22-25 MART 2018 (3 gece, 4 gün)

1. Gün:İSTANBUL-ERZURUM -KARS
BuluşmayeriveSaati: İstanbul SabihaGökçen Havalimanında, TürkHavayolları Online Check-in kontuarı önü 07.30Anadolu Jet Havayolları’nın TK 7400 sefer sayılı uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanın’dan saat 09.00’da Erzurum Havalimanı’na uçuyoruz.10.50’de vardığımız Erzurum Havaalanın’da bizi bekleyen aracımızla kenti gezmeye başlıyoruz.Palandöken Dağları’nın gölgesiniüzerimizde hissederek gezeceğimiz Erzurum,  Türkiye’nin yüksek rakımlı şehridir. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Erzurum tarih boyunca pekçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Iç ve dış kaleden oluşan Erzurum Kalesi, Anadolu Selçuklularının görkemli eserlerinden ÇifteMinareli Medrese ile muazzam mimarilere sahip olan Üç Kümbetler, Selçuklu mimarisinin en güzel örnekleridir Altıbin kişilik bir cemaat kapasitesine sahip olan UluCami ile İlhanlılar dönemine ait, kapalıavlulu, eyvanlı ve revaklı medrese tipinin Anadolu’daki en Büyük örneği olan Yakutiye Medresesi de ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır.Öğle yemeğinden sonra(Erzurum çağkebabı) Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Şehitlikleri geziyor ve Sarıkamış şehir merkezinde bulunan RuslardönemindeyapılanKaterina Av Köşkü’nügörüyoruz.1896  yılında yekpare ağaçtan çivi kullanılmadan oluşturulmuş bu köşk, aslında Çar II.Nikola’nın hasta oğlu Aleksi için bir rehabilitasyon merkezi ve aynı zamanda da ailenin kışın ve yazın kullandığı avköşkü olarakyapılmıştır. Konaklama ve akşam yemegi Kars’ta otelımızde yemek esnasında Aşık atışması.

2. Gün:KARS-AGRI- DOGUBEYAZIT-KARS
Erken bir kahvaltıdan sonra İshakpaşa Sarayı’na doğru yola çıkıyoruz. Bir dağın yamacındaki tepe üzerine kurulanSaray , Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devri’ndeki son Büyük anıt yapısıdır. On sekizinci yüzyıl Osmanlı mimarisinin en belirgin ve Seçkin örneklerinden olduğukadar, sanat tarihi yönünden de değeri büyüktür. Sarayın Harem Dairesi Taçkapı kitabesine gore yapılış tarihi H.1199, M.1784'tür.Gün içinde göreceğimiz yerler arasında1892 yılında düşen göktaşının meydana getirdiği dünyanın büyüklük ve derinlik itibariyle Alaska'dakinden sonra ikinci Büyükmeteor çukuru, Nuh tufanısonucunda karaya oturan gemiye ait olduğuna inanılan Nuh’unGemisi’nin İzi, Urartu uygarlığına tarihlenen Doğubayazıt Kalesi ile adını doğal oluşumunda Kristal gibi parlayan ve renkten renge giren buz parçalarından alan BuzMağarası var. Üzerimizde hep yüce AğrıDağı’nın gölgesini hissederek geziyor ve daha sonar  Kars'a geri dönüyoruz. 

3. Gün:KARS
Sabah erken bir kahvaltıdan sonra Kars’I gezmeye başlıyoruz. Çoğu Ruslar dönemi’nde inşa edilmiş olan ve günümüzde resmî kurumlar tarafından kullanılan yapıları (ValiKonağı, Hekim Evi (Opera Binası), PTT Binası, Defterdarlık, Konservatuar) dışarıdan görüyor, FethiyeCamii (Alexander NevskiKilisesi), turizme yeni açılan Alman Evive Melekli Evi (AksuKonağı)Yemekten sonar kalenin eteğinde bulunan Namık Kemal Evini geziyor, kenti içimize sindiriyoruz.Şehir turu ardından çıldır gölgezısı ogle yemeği göl kenarıda balık yiyoruz donmuş göl üzerinde kızakkayarak çucukluğumuza dönüyoruz gezi bitince otele dönüyoruz. Akşam yemeği kars folklore gösterisi  ve muzık eşliğinde otelimizde alınacaktır.

4. Gün:KARS- İSTANBUL
Sabah erken kahvaltının ardındanTürkiye – Ermenistan sınırını ayıran Arpaçay Nehri’nin kıyısında kurulu olan Ani’ye gidiyoruz. Volkanik bir tüf tabakası üzerine kurulmuş bir OrtaÇağ şehri olan Ani,  Anadolu’ya İpek Yolu üzerinden girişte ilk konaklama merkezi olduğundan aynı zamanda bir ticaret merkezidir. Arslanlı Kapı’dan girdiğimiz bu etkileyici kentte geçireceğimiz yaklaşık 2 saatte Surp Amenap’r kitch (Keseli) Kilisesi, TigranHonents (Boyalı) Kilisesi, Katedral, Menuçehr Camii, Büyük (Selçuklu) Hamamı, Surp Arak’elots (Kervansaray) Kilisesi ,Ateşgede, GürcüKilisesi, Gagik (SurpKrikor) Kilisesi, Kaya Şapeli, Sarayve Abughamrents (Polatoğlu) Kilisesi’ni göreceğiz.Öğle yemeğini kentte yedikten sonra havaalanına gidiyor ve AnadoluJet’in  TK 7301 sefer sayılı uçağı ile saat 14.55 da İstanbul SabihaGökçen Havalimanı’na geri dönüyoruz. Varış saatimiz 17:05.

BilgiveÖneriler:
Gezimizde kent içi ve antik kent yürüyüşleri yapacağız.Bu nedenle ayağınızın rahat edeceği, altı sağlam bir yürüyüş ayakkabısı uygun olacaktır.Gerekıyorsa baston Giysileriniz mevsim koşullarına göre olmalıdır.Ekim ayında Doğu Anadolu Bölgesi serin olabilir.Camilerde kullanmak üzere hanımların başörtüsü bulundurmalarını rica eder, kısa kollu giysiler ve şortla (kadın veya erkek) ibadet yerlerine girilemeyeceğini hatırlatmak isteriz.Sırt çantaları yürüyüş sırasında eşyalarınızı rahat taşımanız ve ellerinizin boş kalması için daha uygundur.Islak ve kuru mendil gibi kolay temizlik malzemelerini çantanızdan eksik etmeyiniz.Fotoğraf makinalarınız,video kameralarınız, yedek pil ve hafıza kartlarınızın da yanınızda olduğundan emin olunuz tur danışmanının gerekli gördüğü şartlarda tur içeriğine sadık kalınarak programda değişiklik yapılabileceğini de hatırlatmak isteriz

Hava Yolları ile İSTANBUL-ERZURUM -KARS-İSTANBUL GİDİŞ/DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ
Otobüsle bölge gezisi
3 Gece Kars ta KatarinanınSarayıoteldeyarımpansıyonkonaklama
Gezı boyunca 4 ögle 3 akşam yemeği tamamen yöresel yemekler Erzurumda cağ kebabı Bir akşam yemeğinde special kars kazıve tum yemekler yöresel mutfak
Programda belirtilen tüm çevre gezileri, turlar
Kars gecesı müzik ve folklor eşliğinde
Aşık atışması
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Müze ve ören yeri girişleri
Seyahat Sigortası
İstanbul alantransferleri

Yukarıda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü tur, hizmet ve harcamalar