RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda İlave Yatak Çocuk Fiyat 2. Çocuk Fiyat Taksit Seçenekleri
RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
3* ve 4* Oteller
1249,00 TL 1699,00TL 1249,00TL 0-6 Yaş
529,00TL
06-11 Yaş
959,00TL
Ödeme Seçenekleri

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
Muhteşem doğası, insanın ruhunu dinlendiren yeşilin alabildiğine koyuluğu, batısından doğusuna kültür ve doğa harikası Karadeniz’e hayran kalacaksınız.

ŞAHİNKAYA KANYONU – PERŞEMBE YAYLASI – KÜMBET YAYLASI
BATUM KONAKLAMASI FARKIYLA
8 GECE 9 GÜN (7 Gece Otel Konaklaması)
23.06.2017 ( GİDİŞ TARİHİ)   01.07.2017 (DÖNÜŞ TARİHİ)

1.GÜN CUMA : GECE YOLCULUĞU
Araç Hareket Noktaları ve Saatleri;

23.59 Bakırköy Ömür Plaza
00.30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
01.15 Kartal Köprüsü Altı
01.30 ÇayırovaMcDonalds Önü
02.15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı
03.00 Sakarya Berceste Tesisleri
06.30 Ankara Armada karşısı Söğütözü Ulusoy Tesisleri Önü
07.30 Kırıkkale’den Turumuza katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından Sungurlu Çorum  üzerinden Amasya’ya hareket ediyoruz.

2. GÜN CUMARTESİ : AMASYA – MUMYA MÜZESİ – AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ - BEYAZİD KÜLLİYESİ - YALI BOYU EVLERİ - SAAT KULESİ - ŞEHZADELER GEZİ YOLU – HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT İLE ŞİRİN – KRAL KAYA MEZARLARI – VEZİRKÖPRÜ - ŞAHİNKAYA KANYONU - SAMSUN - BANDIRMA VAPURU - ONUR ANITI - GAZİ MÜZESİ - İLK ADIM ANITI
Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından ilk olarak Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya ile turumuza başlıyoruz. Amasya’daki gezimize Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Gezi Yolu, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik olarak görüyoruz. Amasya’daki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını panaromik olarak gördükten sonra Amasya’dan ayrılıyoruz. Ardından Samsun’un Vezirköprü ilçesinde bulunan Türkiye’nin ikinci büyük kanyonu olan Şahinkaya Kanyonuna ulaşıyoruz. Altınkaya Barajının en dar noktasında bulunan Şahinkaya Kanyonunda vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından ardından Amazonlar Kenti Samsun'a hareket ediyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı HeykeltraşHeinrichKrippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel MantıkaPalace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş Gazi Müze'si ziyaret edip konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Yol güzergahı üzerinde serbest olarak alınacaktır. (EXTRA)
Öğle Yemeği : AmasyaLalehanRestaurant (EXTRA)
Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.
Konaklama : Yafea Otel, Fatsa Yalçın Otel
Güzergah : İstanbul – Ankara (450 KM), Ankara – Amasya (330 KM), Amasya – Samsun (110 KM)


3. GÜN PAZAR : ORDU – PERŞEMBE YAYLASI – ŞEBİNKARAHİSAR – ATATÜRK EVİ – ŞEBİNKARAHİSAR KALESİ – TAMZARA – KÜMBET YAYLASI – KUZUALAN ŞELALESİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Canik Dağlarının en yüksek tepelerinden birinde bulunan bol kıvrımlı akarsuları ile ünlü 1500 metre rakımlı Perşembe yaylasına çıkıyoruz ve hiçbir yapılaşmanın bulunmadığı pürüzsüz güzellikte yemyeşil tepeler, tepe eteğinde daracık alanda kilometrelerce uzanan menderesleri görüyoruz. Buradaki molamızın ardından geçerek ‘’Doğu Karahisar’’ olarak bilinen Şebinkarahisar'ın tarihi Tamzara mahallesine ulaşıyoruz. Osmanlı Döneminde Ermeni, Rum ve Türklerin birlikte yaşadığı bir köy olan Tamzara'da tarihi mahalleri ve yörenin ünlü dokuma ürünlerini gördükten sonra Atatürk'ün 1924 yılındaki ziyareti sırasında konakladığı geleneksel Şebinkarahisar evlerinden olan Atatürk Evi Müzesi'ni geziyoruz. Şahin yuvasını andıran görünümüyle Şebinkarahisar Kalesini panaromik olarak gördükten sonra Karadeniz'i Anadolu’ya bağlayan 2200 metre rakıma sahip Eğribel Geçidinden geçerek 1700 Metre rakıma sahip bölgenin eşsiz yaylalarından birisi olan Karadeniz’in Alpleri varsayılan, güzelliğini sisleri içerisinde saklayan Kümbet Yaylasına çıkıyoruz. Burada yöresel lezzetlerden biri olan çam sakızlı sütlacı tadıyoruz (Ekstra).  Kümbet Yaylası gezimizi tamamladıktan sonra Kuzualan Tabiat Parkı ziyaretimizi yapıyoruz. Ardından konaklama ve akşam yemeği için Giresun'da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.
Öğlen Yemeği : ŞebinkarahisarBeyazsarayRestaurant, Güleç Restaurant (EXTRA)
Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.
Konaklama : Giresun Amazon Otel , Avcı Otel
Güzergah :  Samsun – Perşembe Yaylası (185 KM), Perşembe Yaylası – Şebinkarahisar (175 KM), Şebinkarahisar – Giresun (105)

4. GÜN PAZARTESİ : GİRESUN – TİREBOLU ÇAY FABRİKASI – TRABZON – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – MEMİŞAĞA KONAĞI - SÜRMENE BIÇAK SARAYI – UZUNGÖL – AYDER YAYLASI
Giresun Adası manzarası eşliğinde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ilk durağımız olan Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Adını Kurtuluş Savaşına göndermiş olduğu 42. Alaydan alan 42 Nolu Tirebolu Çay Fabrikası ve Restaurantı ziyaret ediyoruz.  Tadı ve kokusu ile marka haline gelmiş olan Tirebolu Çayının yapım aşamalarını görüp çaylarımızı içtikten sonra Trabzon gezimiz için yola koyuluyoruz. Trabzon’daki gezimize ülkemizde üç tane bulunan ve İstanbul’un fethinden sonra Trabzon’a yerleşen Komenos Hanedanlığı tarafından yaptırılan Ayasofya Müzesi ile başlıyoruz.  750 yıllık bu antik yapıyı rehberimizin anlatımları ile gezdikten sonra bir sonraki gezi noktamız olan Atatürk Köşküne hareket ediyoruz. Atatürk’ün Trabzon’u ziyaret ettiği sırada konakladığı köşkte 1900’lü yıllara ait mobilyalar, porselenler, halılar ile Atatürk’e ait tablolardan oluşan etnografik nitelikli 344 adet eser sergilenmektedir. Trabzon gezimizi bitirdikten Sürmene ilçesinde bulunan 1800’lü yıllarda yapılmış olan kale ev görünümüyle ve tarihi dokusu bozulmamış Memişağa Konağını ziyaret ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz burada yöreye özgü bal alışverişi yapabilirler. Sonrasında güzergahımız üzerinde bulunan Sürmene bıçağını dünyaya tanıtan Mehmet Kumbasar tarafından el yapımı bıçakların sergilendiği Sürmene Bıçak Sarayı’nda bilgi alıp alışveriş molası veriyoruz. Ardından ülkemizin yağmur ormanlarının bulunduğu Soğanlı ve Kaçkar Dağları'nın birleşim yerinde bulunan Haldızen Deresinin oluşturduğu Uzungöl’e varıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz göl ve orman manzarası eşliğinde yürüyüş yapabilir, otantik çarşısında alışveriş yapabilir veya ekstra olarak düzenlenen turlara katılabilirler. Uzungöl gezimi ardından akşam yemeği ve konaklama için Ayder Yaylasında bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Ekstra Lustra ve Karester Yayla Turu (35,00 TL); Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Akçaabat Köfte (EXTRA)
Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.
Konaklama : Elif Otel, Sis Otel, Yaylacı Otel, Hilaz Otel, Koru Otel, Memişoğlu Konak Otel, Ahşap Oris Otel  vb
Güzergah :  Giresun – Trabzon (130 KM), Trabzon – Uzungöl (95 KM), Uzungöl – Ayder (150 KM)

5. GÜN SALI : AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – MUCİTİN YERİ – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – BATUM - GONİO KÖPRÜSÜ – AVRUPA MEYDANI – MEDEA HEYKELİ – PİAZZA MEYDANI – ASTRONOMİK SAAT – ALFABE KULESİ – ORTA CAMİİ – ALİ VE NİNO HEYKELİ – SAAT KULESİ – VAFTİZ HEYKELİ
Ayder Yaylasındaki otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Karadeniz insanın kıvrak zekasının ürünlerini görebileceğimiz Mucitin Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Elektriğini doğal yollardan üreten tesiste otantik Karadeniz ürünlerini görebilir ve yöreye özgü değirmenlerde üretilen mısır unu alışverişi yapabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz için iki farklı tur alternatifimiz bulunmaktadır.
Buradaki gezimizin ardından Hopa’ya doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizi Gürcistan'a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio kalesini panoramik görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp alışveriş için serbest zaman veriyoruz Serbest zamanın ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.
Not : Batum'da konaklama yapacağımız otelimiz oda kahvaltı olarak hizmet verdiğinden dileyen misafirlerimiz akşam yemeği ve Gürcistan'ın yöresel yemeklerini tadabileceği ve halk oyunlarını görebileceği Gürcü Gecesi turumuza katılabilirler.(Ekstra)
1.Alternatif: Zilkale ve Palovit Şelalesi Gezisi; Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 35 TL (Ekstra) Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen ŞAMATA TUR farkıyla Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir.
2.Alternatif: Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting kişi başı 50 TL’dir. (Ekstra)

3.Alternatif:  Karadeniz’in yükselen trendi ZİPLİNE;  Fırtına vadisi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 50 metre uzunluğunda ağaçtan ağaca bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor.(GİDİŞ BEDAVA DÖNÜŞ 15 TL :) )

Gürcü Gecesi (40 LARİ ) ; Gürcistan'ın yöresel yemekleri ve halk danslarının sergilendiği bölgeye özel düzenlenen eğlencedir.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.
Öğlen Yemeği : PınarRestaurant (EKSTRA)
Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.
Konaklama : Batum Konaklama , Hopa Terzioğlu Otel , Hopa Heyamo Otel vb.
Güzergah : Ayder - Batum - Hopa  (230 KM)

6. GÜN ÇARŞAMBA : BORÇKA – KARAGÖL – RİZE – RİZE BEZİ ATÖLYESİ – SÜMELA MANASTIRI – ZİGANA GEÇİDİ – HAMSİKÖY – GÜMÜŞHANE KARACA MAĞARASI
Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından  siz değerli misafirlerimiz için bu gezi gününde farklı tur alternatifleri yer almaktadır.
Ekstra Karagöl Turu  35 TL
Artvin Hopa ilçesini geçerek Çoruh nehrini takip ederek, toplam iki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Borçka ilce merkezine varıyoruz. Buradan küçük araçlar ile Borcka ilce merkezi ne 27 km mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yy başlarında, bugünkü Klakur (Aralık) Yaylası nın yakınlarındaki bir tepe nin heyelan sonuncunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl'e ulaşıyoruz. Karagöl’e etrafındaki ormanlarla yürüyüş ve Fotoğraf molası sonrası Borçka ' ya otobüsümüze geri dönüyoruz.

Borçka Karagöl gezimizin ardından Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz  TEKPA RİZE BEZİ atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Ardından Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı fotoğraf molamızın ardından (Sümela Manastırı  22.09.2015 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tadilata alındığından dolayı ziyarete kapalıdır. Turumuz esnasında panaromik olarak görülecektir.) Yolumuz üzerindeki Hamsiköy sütlacını (ekstra)  tattıktan ve panaromik olarak Hamsiköy’ü görüp fotoğraf molası verdikten sonra Gümüşhane'de bulunan Türkiye’deki Damlataş Mağaralarının en iyi örneği olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Karaca Mağarası gezimizin ardından; Gümüşhane'nin yöresel lezzetlerinden birisi olan pestil ve köme alışverişimizi yapıyoruz. Eski zamanlarda sadece yaz aylarında üretilip, bütün bir kış tüketilen pestil ve Köme, günümüzde yılın 12 ayı modern tesislerde üretimi geleneksel yapısını bozmayacak şekilde yapılmaktadır. Pestil ve kömenin en önemli özelliği katkı  veya koruyucu madde kullanılmamasıdır. Meşhur damak tadı olan Pestil-Köme alışverişi için GÜMÜŞ PESTİL KÖME'yi ziyaret edip konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.
Öğlen Yemeği : Kardelen Kuru Fasulye (EKSTRA)
Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.
Konaklama : ZiganaGümüşkayakYaylakent, Met Garden Otel
Güzergah : Hopa - Rize - Zigana (240 KM)

7. GÜN PERŞEMBE : TORUL – KÜRTÜN BARAJI – GİRESUN KALESİ – GİRESUN ADASI – ORDU – BOZTEPE
Zigana dağının zirvelerinden birinde bulunana otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Torul – Tirebolu yolu üzerinde bulunan Kürtün Barajı ile gezimize başlıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Giresun yarımadasının üzerine kurulu olan şehrin manzarasına hakim Giresun Kalesine çıkıyoruz. Kale gezimizin ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz Giresun Adası tekne turuna katılabilirler (Ekstra 15 TL). Giresun gezimizi tamamladıktan sonra Piraziz’de TURAN FINDIK TESİSLERİNDE vereceğimiz alışveriş molası veriyoruz. Ardından Ordu şehrinin incisi,  485 Metre yükseklikte ki Boztepe’ye otobüs ile çıkıyoruz siz değerli misafirlerimiz (ekstra) olarak Teleferik ile  inip fotoğraf ve kahve molasının ardından aracımıza dönüp akşam yemeği ve konaklama için konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : GiresunCinağa’nın Yeri ( EKSTRA )
Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.
Konaklama : Yafea Otel, Fatsa Yalçın Otel
Güzergah : Zigana – Giresun – Ordu – Samsun (330 KM)


8. GÜN CUMA : HAMSİLOS KOYU – SİNOP – SİNOP CEZAEVİ – SİNOP KALESİ – AKLİMAN – KASTAMONU – ŞERİFE BACI ANITI – SAAT KULESİ – HÜKÜMET KONAĞI – KASTAMONU KALESİ – NASRULLAH CAMİİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ülkemizin Cennet köşelerinden biri olan ve buzul aşınması sonucu oluşmuş ve Dünya'nın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos Koyuna gidiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Sinop'a doğru hareket ediyoruz. Sinop Türkiye'nin en kuzey noktasında olup hiç bir trafik lambasına sahip olmayan tarihi bir liman kenttir. Sinop gezimize Sinop Cezaevi ile başlıyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili bu kale yıllarca cezaevi olarak kullanılıp şuan da müze olarak kullanılıyor. Dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olan bu tarihi cezaevi sonrasında UNESCO'nun Dünya Miraslar Listesine giren Sinop Kalesi'ne çıkıp şehri izliyoruz. Bu güzel seyrin ardından, Sinop`un simgesi haline gelmiş yarım asırlık ağaçla Sanatın buluştuğu adres olan AYHAN KOTRA’yı ziyaret ediyoruz. Ayhan Usta’ın Atölyesinde Gemi yapımı hakkında kısa bir anlatımın dinledikten sonra alışverişimizi tamamlayıp meşhur Sinop mantısı ile öğle yemeğimizi aldıktan sonra evliyalar şehir olarak da bilinen Kastamonu'ya varıyoruz. Kastamonu denizden 744 km yükseklikte Karaçomak Deresi vadisinde kurulu bir şehirdir. Antik çağ ve Türk - İslam dönemine ait birçok tarihi eser mevcuttur. Kastamonu şehir turumuza Kurtuluş savaşında İnebolu'dan Kastamonu'ya cephane taşıyan kahraman Türk kadınını temsil eden Şerife Bacı anıtı ile başlıyoruz. Ardından Türkiye'nin ilk Kent tarihi Müzesi 131 yıllık tarihi ile İstanbul’dan dönemin padişahı II. Abdülhamit tarafından sürgün olarak Kastamonu’ya gönderilen Saat kulesi gezisi ardından Kastamonu'nun en büyük ve en eski camisi olan Nasrullah Camii gezimizi yapıyoruz. Ardından akşam yemeği ve konaklama için at çiftlikleri ile ünlü Daday’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Sinop Örnek Mantı (EKSTRA)
Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.
Konaklama : Umur Otel, Kayı Otel  vb oteller
Güzergah : Samsun – Sinop Kastamonu (340 KM)

 

9. GÜN CUMARTESİ : SAFRANBOLU – YÖRÜK KÖYÜ – SİPAHİOĞLU KONAĞI – ÇAMAŞIRHANE – HIDIRLIK TEPESİ – CİNCİ HAN – SAAT KULESİ – HÜKÜMET KONAĞI – AMASRA – BAKACAK TEPESİ – AMASRA MÜZESİ - İSTANBUL
Turumuzun son gününde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu'ya vardıktan sonra ilk gezi noktamız olan Yörük Köyü'ne ulaşıyoruz. Daha sonrasında eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü ve köyün ortak yaşamını yansıtan orada yaşayan meşhur Filiz Abla anlatımıyla eğlenceli Çamaşırhane gezisinın ardından Yörük Köyü gezimizi tamamlıyoruz . Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı'nın ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni Hıdırlık Tepesi'nden fotoğraflıyoruz. Ardından bölgenin enfes lezzetlerinin tadına bakmak ve lokumun yapım aşalarının anlatılacağı İmren Lokumlarını ziyaret ediyoruz. Ardından  Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola” (Dünya’nın Gözü)diye adlandırılan Amasra’ya varıyoruz. Amasra’da Çeşmi-i cihan Restaurant’da meşhur balık eşliğinde öğlen  yemeğimizi  aldıktan sonra (EKSTRA) Amasra’da  İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, ve Çekiciler Çarşısı'nı görüp Ardından kentten ayrılıyor ve turumuza katılan misafirlerimizle bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : AmasraÇeşm-i Cihan Restaurant (EKSTRA)
Akşam Yemeği : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır. (EKSTRA)
Konaklama : Dönüş günüdür, konaklama yapılmayacaktır.
Güzergah : Kastamonu – Safranbolu - Amasra – İstanbul (680 KM)

BATUM GİRİŞİ HAKKINDA
Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanları veya pasaportları ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (Ehliyet, Evlilik Cüzdanı vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir, Muvafakatnamenin hem anne hem babadan onaylı olması gerekmektedir.Kamu Personeli çalışanları ve birinci dereceden yakınlarının Batum'a geçebilmek için iş yerlerinden üzerinde tarih ve ıslak imza olan yazı almaları gerekmektedir.
ÖNEMLİ NOT : NÜFUS CÜZDANLARININ SOĞUK DAMGASININ GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE BELLİ OLMASI VE NÜFUS CÜZDANININ KESİNLİKLE YIPRANMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKTİRDE BATUM 'A GEÇİŞ YAPILMAZ. BEBEK DAHİ OLSA NÜFUS KAĞITLARININ FOTOĞRAFLI OLMASI GEREKMEKTEDİR.

ÖNEMLİ BİLGİLER
Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Turlarımızda her gün iki sıra atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

KULLANILACAK ARAÇLAR
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk  MercedesTravego –Tourismo , ManFortuna , Mitsubishi Safir, NeoplanTourliner-Cityliner
31 kişiye kadar lüks  Otokar SultanMaxi
27 kişiye kadar lüks IsuzuNovo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlar kullanılır.

- 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama, 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
- Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı
- Otellerde 6 Akşam Yemeği
- Batum Turu
- Tüm Çevre gezileri
- Profesyonel rehberlik hizmetleri
- Araç İçi ikramları
- 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
- Lüks Araçlar İle Ulaşım

- İlk gün Sabah Kahvaltısı
- Öğlen Yemekleri
- Tüm Yemeklerde alınan içecekler
- Yurt Dışı çıkış harcı (16 TL)
- Eksta belirtilen tüm organizasyonlar
- Tüm özel harcamalar
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Gürcü Gecesi (40 LARİ )