ROMANYA BULGARİSTAN TURU

ROMANYA BULGARİSTAN TURU
ROMANYA BULGARİSTAN TURU
ROMANYA BULGARİSTAN TURU
ROMANYA BULGARİSTAN TURU
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda İlave Yatak Çocuk Fiyat 2. Çocuk Fiyat Taksit Seçenekleri
Romanya Bulgaristan turu
4* Oteller
289,00 EUR 409,00EUR 289,00EUR 0-6 Yaş
209,00EUR
06-11 Yaş
259,00EUR
Ödeme Seçenekleri

ROMANYA– BULGARİSTAN TURU
Varna (1) Bükreş (2)    Nessebar (1)
Varna, Köstence, Bükreş, Transilvanya, Braşov, Nessebar
BRAŞOV-SINAIA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU TURU DAHİL
31 Ekim - 5 Kasım 

1.Gün İstanbul-Burgaz   
Saat 22.00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde buluşma ve hareketimizi takiben B.Çekmece Atirus tan 23.30 katılacak misafirlerimizi de alıp, Dereköy sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Burgaz’a doğru harekete ediyoruz.
2.Gün Burgaz-Nessebar-Varna
Burgaz’a varışın ardından panoramik şehir turumuzu yapıyoruz.. Buradaki turumuzun bitiminde Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Varna‘ya doğru yola çıkıyoruz. Varna’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
3.Gün Varna-Köstence-Bükreş
Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız Köstence olacak. Köstence’de yapacağımız panoramik turda; Mahmudiye Camii, Ortadoks Katedrali, Romen Katolik Kilisesi, Saligny Anıtı, deniz feneri, surlar ve dünyaca ünli Mamaia sahili görülecek yerler arasındadır. Köstence turumuzun ardından başkent Bükreş’e doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz. Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu ve Stavropoleos kiliseleri panoramik olarak görülecek yerlerdir. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar serbest zaman. Toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme.  Geceleme otelimizde.
4.Gün Bükreş (Braşov-Sinaia-Bran-Drakula Şatosu)
Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Braşov-Sinaia-Bran-Drakula Şatosu turuna katılabilirler. Turumuza, filmlere ve romanlara konu olmuş Transilvanya bölgesi ile başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak Sinaia’da bulunan Peles Kalesi ve Şatosu’nu göreceğiz. Ardından Bran’da yer alan efsanevi Drakula Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Buradaki turumuzun ardından Braşov’a hareket ediyoruz. Varışın ardından yapacağımız panoramik turda; Sfatului Meydanı, Muresenilor Evi Müzesi, Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surları görülecektir. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde Bükreş’e ve otelimize transfer Geceleme otelimizde.
5.Gün Nessebar
Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Romanya Bulgarıstan arasındakı sınır olan dostluk köprusunden gecıp Ruse sehrı uzerınden Turklerın yogun yasadıgı Razgrad ve Şumen  doğru yola çıkıyoruz. Ardından anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları Sitesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy’lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir,konaklama Nessebar dakı otelımızde
6.gün istanbul
Sabah otelımızde kahvaltıyı muteakıben İstanbul’a hareket Bulgar -Türk Free Shoplarda alış –veriş imkanı sonrası Türkiye’ye giriş. Edirne - Çorlu’da mola sonrası Akşam saatlerinde İSTANBUL’ a varış

 

REZERVASYON DETAYLARI

A- Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt formunun  çıktısını tur esnasında yanınızda bulundurmanız zorunludur.
B-Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde nokta tur sorumlu tutulamaz.
C-Rezervasyon esnasında Pasaport numaranızı, T.C Kimlik numaranızı ve Doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

DEĞİŞİKLİK VE TUR PROGRAMININ UYGULANMASI
Acente rehberi gerek duyduğu taktirde tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında yoğunluğa göre yol güzergahında ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Schengen Vize ile seyahat İmkanı, Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

EXTRA TURLAR
BRAŞOV-SINAIA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU 40 EURO  Tur ücretine dahildir
Turumuza, filmlere ve romanlara konu olmuş Transilvanya bölgesi ile başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak Sinaia’da bulunan Peles Kalesi ve Şatosu’nu göreceğiz. Ardından Bran’da yer alan efsanevi Drakula Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Buradaki turumuzun ardından Braşov’a hareket ediyoruz. Varışın ardından yapacağımız panoramik turda; Sfatului Meydanı, Muresenilor Evi Müzesi, Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surları görülecektir.

BULGAR TAVERNA GECESİ 40 EUR (02-12 YAŞ 25 EURO)
Balkan müzikleri eşliğinde, Balkan mutfağının lezzetlerini tadabileceğiniz unutulmaz bir gece.
mısafırlerımız dılerse Romanya gecesı yemeklı 30 euro
 
BÜKREŞ
Doğu Avrupa’nın en güzel şehirlerinden olmasının yanı sıra Romanya’nın da başkentidir Bükreş, tarihi zenginliğinin yanı sıra eğitim, ticaret, üretim ve finans gibi konularda da Romanya ve çevresinin en önemli merkezi konumunda. Efsaneleri, çevresini saran coğrafyanın gizemli güzelliği ve Transilvanya öyküleri ile uzun yılladır farklı şeyler arayan gezginlerin önde gelen tercihlerinden biri olan Bükreş, bugün Balkan turlarının  vazgeçilmez duraklarından bir tanesi. Demir Perde ve Romanya tarihinde büyük iz bırakan Çavuşesku döneminin sona ermesiyle birlikte görkemli günlerine geri dönmeye başlayan bu güzel şehir, keşfedecek sayısız güzellik sunuyor. Tarihi binaları, gezmekten keyif alacağı nız sokakları ve müzelerinin yanı sıra canlı bir atmosfere sahip olan Bükreş gece hayatıyla ve kendi özgü ambiyansıyla aklınızda kalacak. Romanya’nın önemli bir kısmını oluşturan ve oldukça değer verilen bir kültür olan köy kültürüne dair bilgiler ve köylülerin geleneksel el sanatları ile yaptığı birbirinden güzel eşyalar da Bükreş’in pek çok yerinde, hatta müzelerde bile karşınıza çıkacak. Gün geçtikçe daha çok tercih edilen Romanya turlarının bu güzel yıldızını keşfetmek için geç kalmayın!
Bükreş’te Gezilecek Yerler
Bu güzel kentte gözünüze çarpacak şeylerden ilki farklı mimari akımlara ait binaların bir arada oluşturduğu ilginç kompozisyon olacak. Klasik mimariden Sovyet mimarisine kadar birbirinden farklı yapılar, Romen köy geleneğini andıran kırsal binalardan dünyanın en büyük meclis binası olarak bilinen Parlamento Sarayı yapısına kadar birbirinden farklı sayısız yapının renklendirdiği sokaklar sizi her adımınızda şaşırtmayı başaracak. Kentin en güzel yapılarından biri sayılan ünlü konser salonu  Atheneum ve Zafer Anıtı Bükreş turu dendiğinde akla ilk gelen yapılar olarak görülmeyi hak ediyorlar Aynı zamanda bir müze şehri de olan Bükreş’te birbirinden farklı sanat ve kültür koleksiyonları sizi bekliyor. Bir açık hava müzesi olan Köy Müzesi, ülkenin köylülerinin hayatına dair efsaneleri ve bilgileri bulabileceğiniz Romanya Köylüleri Müzesi ve bölgenin en büyük sanat koleksiyonlarından birini barındıran Romanya Sanat Müzesi, Bükreş geziniz sırasında sizi bekliyor olacak.
Bükreş'ten Ne Alınır?
Şehrin en ünlü ve en geniş caddesi Calea Victorie Caddesi'dir. Burada aradığınız her şeyi bulabilir, dünyaca ünlü markaların dükkânlarını dolaşabilirsiniz. Bükreş'e özgü eşyalar ve hediyelikler almak isterseniz, yine bu caddeyi gezebilirsiniz. Bu caddede ve caddenin etrafında alışveriş yapabileceğiniz merkezler; Str Hanul cu Tei, Baneasa Shopping City, Plaza Romania, Bucharest Mall ve AFI Palace Cotroceni'dir.
VARNA
Karadeniz kıyılarının en popüler eğlence merkezlerinden biri olan ve Bulgar Las Vegas’ı olarak anılan Varna, aynı zamanda Bulgaristan’ın en önemli limanlarından bir tanesi. Etkileyici bir deniz merkezi olan Varna’da tarihi güzellikler, eğlenceli festivaller, spor ve sanat etkinlikleri ve birbirinden keyifli plajlar sizi bekliyor. Tüm bunların yanı sıra eğitim merkezleriyle önemli bir öğrenci şehri de olan Varna’nın gece hayatı da şehrin Bulgaristan turları içinde önemli bir yeri olmasını sağlıyor. Hem gündüzleri hem de geceleri birbirinden farklı güzellikleri barındıran şehirde unutulmaz bir tatil gezisi fırsatıyla karşılaşacaksınız. Çok uzun bir tarihe sahip olan bu şehir, bu derin geçmişinin hazinelerini müzelerinde özenle koruyor. Keyifli atmosferi ile gezmekten büyük keyif alacağınız bu güzel Karadeniz şehrinde görülecek ve yapılacak pek çok şey sizi bekliyor. Her an bir başka etkinliğin ve festivalin gerçekleştiği, konserlerden maçlara kadar ritmin hiç azalmadığı Varna, Ruhu ile aklınızda yer edecek.
Varna’da Gezilecek Yerler
Bu keyifli deniz kentinde gezilecek sayısız yerin başında Deniz Bahçesi geliyor. İçinde müzeler, akvaryum ve pek çok görülecek yer barındıran bu parkta Kozmonotlar Bulvarı’ndan açık hava tiyatrosuna kadar pek çok farklı yer bulunuyor. Gezmekten büyük keyif alacağını Deniz Bahçesi’nin yanı sıra şehrin bir diğer büyük parkı olan Varnenchik de Varna Savaşı Müzesi’ni barındırıyor.
Deniz kıyısına dizilmiş onlarca keyifli bar, restoran ve gece kulübünde Varna turunuzu renklendirmeden önce şehrin diğer önemli yerlerini keşfetmek isterseniz Varna Arkeoloji Müzesi, Kopernik Rasathanesi, Asparuhov Köprüsü, Theotokos Panagia Kilisesi ve merkezin biraz uzağında yer alan Aladhza Manastırı sizi bekliyor olacak. Varna gece hayatı da elbette bu güzel şehre yakışacak derecede ünlü. Varna tatil fırsatlarıyla unutulmaz eğlenceler Bulgaristan kıyılarında sizi bekliyor.
Varna'dan Ne Alınır?
Dünyaca ünlü sayısız markanın dükkanını bulabileceğiniz Varna alışverişinde, gezmekle bitiremeyeceğiniz birçok alışveriş merkezi sizi bekliyor. Central Plaza'dan Pfone Mall'a, Mall of Varna'dan Grand Mall'a birbirinden büyük ve ihtişamlı alışveriş merkezleri Varna'da. Varna gezisi sırasında görebileceğiniz gibi bazı mağazalarda kredi kartı geçmiyor. Varna'daki fiyatlar ise çok pahalı olmamakla birlikte, günlük ihtiyaçlarınızı marketlerden karşılayabilirsiniz.

Nessebar’da Gezilecek Yerler
1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları Sitesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy’lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir,

Lux Otobüsler İle Gidiş-Dönüş 2016 Model Mercedes-  -MAN -Tecrübeli kaptanlar eşliğinde
Otellerimiz 4* VARNA   (1)   BÜKREŞ  (2) Nessebar (1) otelerde  BB (Oda + Kahvaltı)  4 Gece Konaklama                    
Programda belirtilen tüm Şehir Turları, * Türkçe Rehberlik Hizmetleri 
2 gece Bükreş’te 4*  İbisHotel vb. Konaklama,
1 Gece Varna’da 5*Black Sea Casino Otel vb. Konaklama,
1 gece Nessebarda 4 * İmperial Resort  vb otel konaklama dahıl
Nokta tur Güvencesi,
Nokta tur Otobüs içerisinde tur boyunca ikramlar
Braşov-Sınaıa-Bran-Drakula Şatosu 40 Euro Tur ücretine dahildir

  Öğlen Akşam Yemekleri
  Schengen Vizesi 130 €  Seyahat Sigortası Güvence Paketi 15 €  (Zorunlu)   65 Yaş  30 €
  Yurtdışı Çıkış Vergisi 15 TL (7 Yaşından Küçükler Muaf)                                                                    
  Yeşil Pasaporta Vizesiz     
  Kaptan Bahşişi Kişi Başı 5 € Araçta Rehber Tarafından Tur Süresince Bir Kez Toplanır.
  Kişisel harcamalar -- Belirtilen extra turlar hariçtir.