BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU/6 Gece Konaklamalı

 • BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU/6 Gece Konaklamalı
 • BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU/6 Gece Konaklamalı
 • BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU/6 Gece Konaklamalı
 • BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU/6 Gece Konaklamalı
 • BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU/6 Gece Konaklamalı
 • BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU/6 Gece Konaklamalı
 • BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU/6 Gece Konaklamalı
 • BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU/6 Gece Konaklamalı

1. Gün: İstanbul Selanik Üsküp

Saat,19.00 Kadıköy Eski Salı Pazarı 20.00 Feriköy Akbank önü ardından 21.00 Bakırköy ömür Önünden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş.


2. Gün: Üsküp

Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala, Selanik güzergâhı üzerinden, Üsküp’ varış ve Üsküp Panoramik Şehir Gezi Taş sokakları ve tarihi binaları ile Baş çarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy. dan kalma Taş Köprü,  Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, 17. yy. dan kalma St Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı ardından otelimize yerleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için Ekstra Yemek-müzik yerel folklorik Balkan Gecesi(40 €)  geç saatlere kadar eğlence ardından otele dönüş ve Konaklama.


3. Gün: Üsküp - Belgrad

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından,  Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, serbest zaman. Konaklama ve Geceleme otelimizde.


4. Gün: Belgrad-Saraybosna

Alınacak sabah kahvaltı sonrası, Saraybosna’ya hareket. Saraybosna Panoramik Şehir turu esnasında, baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete olan Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii,  Saat Kulesi,  Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camiisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip, Osmanlı çeşmesinden su içerek tamamlayacağız. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme otelimizde.


5. Gün: Saraybosna Dubrovnik (Mostar – Poçitel)Trebınje

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostar ve Poçitel gezimiz Türk Köyü Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı   yapısı binaları görüyoruz. Mostar. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Mehmet Paşa Camii'ni gezisi  ve Hırvatistan’ın tatil cenneti. Dubrovnik Şehir Turu. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görüp ardından otelimize yerleşme ve geceleme


6. Gün: Dubrovnik Karadağ(Kotor-Budva -St. Stefan-Podgorıca)

Sabah kahvaltı mızın ardından serbest zaman ardından. Hareket ile Karadağ’a giriş tarih ve doğa cenneti Kotor’a hareket. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görülmesi ve muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’da serbest zaman. Ardından Karadağ’ın liman kenti Bar Eski evleri ve limanıyla ünlü bu şehrin gezilmesi sonrası otelimize transfer, yerleşme geceleme. 


7. Gün: Karadağ Arnavutluk Makedonya (Ohrid)

Sabah kahvaltımızın ardından Arnavutluk’a geçiyoruz. Panoramik olarak şehir turumuz ve İşkodra Kalesini görüp.   Panoramik Tiran gezisi ardından Elbasan üzerinden, Ohrid'e hareket. Ohrid'e Varışımızın ardından Bu turumuzda panoramik olarak, kilisesi St. Panteleymon,- Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi-tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış ve geceleme.


8. Gün: Ohrid (Manastır- Resne – Kalkandelen- St. Naum) Selanik Kavala İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından Manastır (Bitola) Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret  Sonrasında Kavala’ya hareket ediyoruz yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk ardından Kavala ’ya varıyoruz.  Kavala şehir turumuzu. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, evi imarethanesi- su kemerleri gezisi Öğlen yemek molası ardından kavala kurabiyesi alış verişi. İskeçe, Dede Ağaç, İpsala yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Tekirdağ üzerinden Akşam Saatlerinde İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.Bir Başka Nokta Tur Organizasyonunda Buluşmak Dileğiyle


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lux Otobüsleri İle Ulaşım
 • 3* ve 4* otellerde 6 gece Yarım Pansiyon Konaklama 1 gece Selanik oda kahvaltı dahil olarak konaklama
 • Panoramik Şehir Turları      
 • Şehirlerarası otobüs transferleri    
 • Araç içi, su ikramları
 • Tüm seyahat süresince Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk )                  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti: 150.€ 
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:  50.-TL
 • Ekstra turlar ve Programda belirtilmeyen tüm kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık Sigortası: 15.€
 • Öğlen Yemekleri
 • Müze Giriş Ücretleri Hariçtir. 
 • Kaptan Bahşişi 10 € Olup Tur Süresince Bir Kez Ödenir.           

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  Genel Şartlar

  Turumuzun süresi 7 Gece 8 Gündür. Otel konaklaması 6 Gece olarak gerçekleşmektedir.

  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.

  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

   0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

  Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.

  Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

  2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

  Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

  Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda turun bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

  Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Tur’un sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

  Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Turun herhangi bir yaptırımı yoktur.

  Hafta sonu Konaklamalı Turlarında konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

  Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.

  Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

  Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Turun sorumluluğu yoktur.

  Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 20 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı turda saklıdır.

  Turun iptali durumunda Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

  Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.

  Tur yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme haklını saklı tutar.

  Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan tur sorumlu değildir.

  Araç Detayları

  Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar

  Otobüsler: (31 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna

  Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega

  Minibusler: ( 19’a Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

  Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır

  3.Vize Bilgileri

  BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU/6 Gece Konaklamalı HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 7 Gece 8 Gün
  • 0212 296 40 81 / 82

  Benzer Turlar

  © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2