Giriş

Kayıt

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Parola*
Şifre Tekrar*
Adı*
Soyadı*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Zaten bir üye misiniz ?

Giriş

Giriş

Kayıt

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Parola*
Şifre Tekrar*
Adı*
Soyadı*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Zaten bir üye misiniz ?

Giriş

Baştan Başa Karadeniz & Batum Rüyası

(0 Yorum)
Fiyat
Başlangıç₺1,259
Fiyat
Başlangıç₺1,259
Tam Adı*
Email Adresi*
Talebiniz*
Favorilerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

421

Neden biz?

 • Düşük Fiyatlar
 • Yüksek Müşteri Memnuniyeti
 • Özel Seçilmiş Turlar

Sorunuz mu var?

Bizi çekinmeden arayabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm konular için yanınızdayız.

0212 296 40 81/82

info@noktaturizm.com.tr

Döviz Kurları

BIST
98767
USD/EUR
1,1574
Amerikan Doları
5,806
Euro
6,7199
İngiliz Sterlini
7,6633
Japon Yeni
5,1875
Rus Rublesi
0,08952
SA Riyali
1,55484
Altın
228,315
Son Güncelleme: 16.10.2018 12:43
5 Gece 7 Gün
Tarih : 16 Eylül-30 Eylül
İstanbul
Karadeniz
Tur Planı

1. Günİstanbul HAREKET

21:00 Bakırköy ömür plaza önü 22:00 Harbiye Merkez Ofis Önü 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 23:15 Kartal Köprüsü Altı 23:30 Çayırova Mc Donalds Önü 00:00 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı. Tercih ettiğiniz kalkış noktalarından siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra zengin araç içi ikramları eşliğinde ve yolda vereceğimiz molalar ile Sinop yolculuğumuza başlıyoruz.
Kat Edilecek Toplam mesafe : 688 km.

2. GünSİNOP-SAMSUN MİLLİ MÜCADELE PARKI-ATATÜRK ONUR ANITI- GAZİ MÜZESİ

Sinop’ta ilk olarak muhteşem doğasıyla bizi karşılayacak ince burun ve Hamsilos fiyordunu görerek turumuza başlıyoruz. Buradaki ziyaretimi takiben birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan tarihsel süreç boyunca birçok önemli şahsiyetin hapis yattığı, şiirlere şarkılara konu olan Sinop cezaevini geziyoruz. Cezaevi ziyaretimizin
ardından Sinop limanı ve kalesini geziyor ve Ayhan kotradan hediyelik eşyalarımızı aldıktan Sinop’un meşhur mantısı tadıyor ve Orta Karadeniz’in bu güzel şehrinden ayrılarak Samsun’a hareket ediyoruz. Tarihimizde çok önemli yeri olan Samsun`a ulaştığımızda ilk olarak Mustafa Kemal ATATÜRK`ün Milli Mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 da silah arkadaşlarıyla birlikte İstanbul`dan Samsun`a geldikleri Bandırma Vapurunun içerisi müze olarak dizayn edilen birebir kopyasının da bulunduğu Milli Mücadele Parkın`a ulaşıyor ve Bandırma Vapuru `nu ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası otobüsümüze binip şehir merkezine ulaşıyor ve Samsun Belediye Parkı`nda Samsun`un simgesi haline gelmiş, Avusturyalı Heykel traş Heinrich Krippel tarafından yapılmış olan, İlk Adım Anıtı`nı ziyaret ediyoruz. Parktan uzak olmayan, 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş olan Gazi Müzesi`ni ziyaret ediyoruz. M.Ö.1200 lü yıllarda Terme İlçesi yakınlarında yaşadıkları varsayılan ve Homerosun İlyada adlı eserinde söz edilen ilk cağların efsanevi kadın savaşçılarını temsil eden amazon savaş kadını heykelini ve aslan heykellerini görmek üzere Amazon Parkı`nı gezme ye gidiyoruz. Bu keyifli gezilerin ardından otelimize geçiyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan lunch box(Tur ücretine dahildir). Ayrıca dileyen misafirlerimiz kahvaltı için vereceğimiz molada kahvaltı(Ekstradır) yapabilirler.
Öğle Yemeği: Sinop Mantısı (ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: Anemon Samsun / North Point Otel Samsun vb.
Kat Edilecek Toplam Mesafe : 158 km

3. GünORDU BOZTEPE-TİREBOLU-AKÇAABAT-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜRMENE

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Çarşamba, Terme, Ünye ve Fatsa üzerinden devam ederek, Karadeniz sahil yolu kapsamında inşa edilen ve ülkemizin en uzun karayolu bağlantısı olan Nefise Akçelik tünelinden geçerek Karadeniz’in incisi Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu’da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz teleferik ile Boztepe’ye çıkarak Ordu’nun muhteşem manzarası eşliğinde kahvelerimizi içiyoruz Ordu’nun meşhur yağlısını tatmayı ununtmayın. Ordu ziyaretimiz sonrasında Giresun’a geçiyoruz. Giresun adası ve Giresun kalesini panoramik olarak görerek Tirebolu’ya devam ederken, rehberimizden yakın tarihimizin en enteresan karakterlerinden biri olan Topal Osman Ağa ile ilgili bilgileri alıyoruz. Liman kalelerinin en güzel örneklerinden biri olan Tirebolu kalesini ziyaret ediyoruz. Tirebolu’dan ayrıldıktan sonra, Tirebolu 42 Çay fabrikasını ziyaretimizde çayın işlenme aşamaları ile bilgiler alıyor ve hem çay hem de fındık alışverişi yapma şansı buluyoruz. Sonrasında Görele, Eynesil, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı üzerinden Akçaabat’a geçiyor ve meşhur Akçaabat köftesi ile öğle yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra). Öğle yemeğinin ardından Komnenos Krallığı döneminde inşa edilen ve Osmanlı döneminde Camiye dönüştürülen Ayasofya Cami`ni geziyoruz. sonra Mustafa Kemal Atatürk`Ün Trabzon`a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde Trabzon a 3. ve son kez geldiğin de konakladığı Atatürk Köşkü`nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin sonunda Trabzon`un unlu Gümüş Kazaziye, Hasır Ve Telkari el sanatını tanımak üzere gümüş atölyesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Türkiye de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene`ye gidiyor meşhur Sürmene Bıçaklarını tanımanız ve alışveriş için serbest zaman Sonrasında- Rize bezi atölyesinden alış veriş ardından otelimize geçiyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe
Öğle Yemeği: Akçaabat köfte, Piyaz, Laz böreği ( ekstra)
Konaklama Oteli: Hanedan Suite Otel / Dere Butik Otel / Naliya Otel vb
Akşam Yemeği: Otelde
Kat Edilecek Toplam Mesafe : 449 km

4. GünZİLKALE-ÇAMLIŞEHİN-FIRTINA VADİSİ-PALOVİT ŞELALESİ-AYDER YAYLASI

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ZİL KALE Turuna katılabilirler.(Ekstra; Kişi Başı 35 TL) 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali`nde ülkemize Altın Ayı; ödülünü getirmeyi başaran Bal; filminin çekimlerinin gerçekleştiği Çamlıhemşin`den bineceğimiz minibüsler ile Fırtına Deresi boyunca ilginç ve muhteşem manzaralar eşliğinde Konaklar Mahallesi, Yolkıyı Köyü, Ortan Köyü`nü görüyor ve Sevdaluk dizi çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü`nde vereceğimiz fotoğraf molası ardından Zilkale ye ulaşıyoruz. Zilkale, Rize nin Çamlıhemşin İlçesine 13km. Fırtına Vadisi`ndeki bir geçide hakim, dere yatağından 100m., denizden 750m. Yükseklikte, yüksekçe bir kayalık üzerinde konumlandırılmış 3 bölümden oluşan, 8 burcu ve 4 katlı olduğu anlaşılan heybetli baş kulesi bulunan kesin yapım tarihi bilinmeyen sıradışı bir kaledir. Zil Kale`nin heybetli sıradışı görüntüsüne şaşıracak, unutulmaz ve eğlenceli bir tur yaşayacaksınız. Sonrasında Palovit Şelalesini fotoğraflıyor ve öğle yemeğimizi almak üzere Fırtına vadisine dönüyoruz. Öğlen Yemeği: Fırtına Vadisi`nde menü olarak alınacaktır(Ekstra). Öğle yemeğini takiben otobüsümüzle Ayder Yaylası`na hareket ediyoruz. 1350m. yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası`nda Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon, Aşağı Ambarlık ve Yukarı Ambarlık gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Daha sonra otelimize geçiyoruz
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Osmanlı restaurant kırmızı benekli alabalık (ekstra).
Konaklama Oteli: Hanedan Suite Otel / Dere Butik Otel / Naliya Otel vb
Akşam Yemeği : Otelde
Kat Edilecek Toplam Mesafe : 50km

5. GünHOPA-KARAGÖL-BORÇKA-SARP-BATUM-PİAZZA MEYDANI

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımızla Artvin`in Hopa İlçesi`nden ve Cankurtaran Geçidi`nden geçerek Borçka İlçesine ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. güzergahımız Sarp Sınır Kapısı oluyor. Ülkemizi Gürcistan`a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehri`nin Karadeniz`e döküldüğü bölgeye konumlandırılmış Batum`a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra aracımıza binip Batum`a doğru ilerlerken Batum tarihinde önemli yeri olan ve içerisinde Aziz Matthias`ın anıt mezarı bulunan Gonio(Apsaros) Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Çoruh Nehri`nin denizle buluşmadan önce altından geçtiği Köprüden geçip, Batum`un ilginç binalarının bazılarının bulunduğu cadde de aracımızla ilerliyor ve Meryem Ana Katedrali`ni dışarıdan fotoğraflıyoruz. Uygun bir yerde aracımızdan inip yürüyerek devam edeceğimiz gezimize başlıyoruz. Orta Cami`ni görüp, yanı başında, panoramik olarak göreceğimiz, Aziz Nicolaos Ortodoks Kilisesi bulunan Batum`un en güzel yerlerinden biri olan, Avrupa Şehirleri`nin, özellikle İtalya, meydanlarını anımsatan Piazza Meydanı`nda fotoğraf molasından sonra Tiyatro Meydanı`na doğru yola koyuluyoruz. Bu meydanda Tiyatro Binasını dışarıdan fotoğraflayıp altın renkli muhteşem Poseidon Heykeli önünde mitolojik hikâyesini dinleyip grup fotoğrafı molası sonrasında Avrupa Meydanı`na astronomik saati ve göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli`ni görmek ve İason ile Medea nın mitolojik hikayesini dinlemek için yürüyoruz. Burada verdiğimiz fotoğraf molasının ardından Batum Bulvarı`na yürüyüp burayı ve T.C. Batum Başkonsolosluk Binası`nı panoramik gördükten sonra aracımızla buluşup Sarp Sınır Kapısı`na gidiyor ve Ülkemize geçiş işlemlerini gerçekleştiriyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğlen Yemeği: Park Batumi Restaurant alınacaktır(Ekstra).
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: Hopa Paluri Otel / Sarp Otel vb
Kat Edilecek Toplam Mesafe : 170 km

Önemli Uyarı: T.C. Vatandaşlarının Batum Girişlerinde Resimli Ve T.C. Kimlik Numarasının Yazılı Olduğu Nüfus Cüzdanı Veya Pasaport Bulundurması Zorunludur. Bunun Dışındaki Kimlik Kartları İle (Ehliyet Vs.) Geçiş Yapılamamaktadır. Çocuklar Dahil Resimsiz, Yıpranmış, Üzerindeki Soğuk Damgası Belli Olmayan, Değişim Süresi Geçmiş Nüfus Cüzdanı Ve Pasaport İle Giriş-Çıkış Yapılamaz. T.C. Vatandaşı Olan Misafirlerimizin 16 Tl Olan Yurt Dışı Çıkış Harcı Kendileri Tarafından Ödenmektedir. T.C. Vatandaşı Olmayan Misafirlerimizin Girişi Kendilerine Aittir. Elektronik Vize Gecmemektedir. Almanya Vatandaşı Olan Misafirlerimiz Pasaportlarıyla Geçiş Yapacak Olup, Yurt Dışı Çıkış Harcı Almaları Gerekmemektedir. Ailesi İle Birlikte (Anne Ve Babanın Aynı Anda) Seyahat Etmeyecek Olan 18 Yaş Altı Misafirlerimizin Batum`A Gecişleri İcin Noter Onaylı Muvafakatname Almaları Gerekmektedir. Herhangi Bir Belge Eksikliği/Yanlışlığı Sebebiyle Giriş-Çıkış Yapamayan Misafirlerimizin Sorumluluğu Kendilerine Aittir.

6. GünOF-ÇAYKARA-SOLAKLI VADİSİ-LUSTRA GARESTER YAYLALARI-UZUNGÖL

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Of – Çaykara – Taşkıran güzergâhında Solaklı Deresi ve Vadisi boyunca ilerleyip, heyelan sonucu kayan kayaların Haldizen deresinin akışını engellemesiyle oluşmuş bir set gölü olan Uzungöl`e ulaşıyoruz. Burada misafirlerimiz aşağıdaki turlara katılama fırsatı bulabilirler.(Hava durumuna göre) LUSTRA – GARESTER YAYLA TURU (Ekstra; Kişi Başı 45 TL) Uzungöl`ü kuşbakışı görebileceğiniz bu tura Uzungöl`den minibüslere binerek başlıyoruz Lustra Yaylası`ndaki fotoğraf molasının ardından tekrar minibüslere binerek Garester Yaylası`na ulaşıyoruz araçlarımızdan indikten sonra kısa bir yürüyüş yaparak mola yerimize ulaşıyoruz burada muhteşem bir manzara eşliğinde dileyenler ücretlerini ödeyerek çay, ayran veya süt içebilir ve Trabzon`un meşhur sütlacından yiyebilirler. Mola sonrası minibüslerde buluşup Uzungöl`e geri dönüyoruz. Keyifli yayla turumuzun ardından Uzungöl`de vereceğimiz serbest zamanın ardından, öğlen yemeğimizi yiyeceğimiz yere göre, otobüsümüze binip öğlen yemeğine(ekstra) gidiyoruz. Yemek sonrasında Karadeniz in müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek Tereyağ Ve Peynir in bir çok çeşidinin alışverişi yapabileceğimiz mağazaya gidiyoruz. Alışverişin ardından otelimize geçiyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Uzungöl menü olarak alınacaktır(Ekstra).
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: Amazon Aretias /Bal Otel/ Gayasis otel/ Giresun
Kat Edilecek Toplam Mesafe : 386 km

7. GünKÜMBET YAYLASI-AMASYA GEZİSİ-DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ilk olarak yolu uz üzerinde bulunan Kuzalan şelalesinde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Şebinkarahisar’ı görerek, Koyulhisar, Reşadiye, Niksar, Erbaa üzerinden Amasya’ya geçiyoruz. Ekstra olarak alacağımız öğle yemeğini takiben Amasya`daki gezimize Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eserler ve İlhanlılar dönemine ait mumyalar sergilenmektedir. II.Bayezid Külliyesi(Restorasyon nedeniyle cami içerisi ziyaret edilememektedir.), Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikayesiyle büyüleyen Kral Kaya Mezarları`nın panoramik seyri, Amasya Kalesi`nin ve Yalıboyu Evleri`nin fotoğraflanması, Şehzadeler Parkı`nda kısa bir yürüyüş, Mağdenüs, Alçak ve Hükümet Köprülerin görülmesi, 1865 yılında inşa edilmiş olan mimarisiyle dikkat çeken en güzel konaklardan biri olan Hazeranlar Konağı`nın ziyareti ve Saat Kulesi`nin fotoğraflanması sonrasında sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını ziyaret etmek için yola koyuluyoruz. Bu ziyaretimizin ardından turumuzu bitiriyor ve dönüş yolculuğuna başlıyoruz. araç içi ikramları ve yolda vereceğimiz molaların ardından gece geç saatlerde İstanbul’a ulaşıyoruz ve bir başka Nokta tur organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Amasya`da menü olarak alınacaktır(Ekstra).
Akşam Yemeği: Dönüş yolunda serbest alınacaktır(Ekstra).
Kat Edilecek Toplam Mesafe : 999 km

Fiyatlar
 
 
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda İlave Yatak 0-5 Yaş 6-12 Yaş Taksit Seçenekleri
4* Oteller  1259 TL 1799 TL 1159 TL 949 TL 949 TL Ödeme Seçenekleri
Detaylar

Çıkış

İstanbul (Google Map)

Dahil Hizmetler

 • 5 gece yarım pansiyon konaklama (Otellerde alınacak akşam yemeği ve sabah kahvaltıları)
 • Tüm Ulaşım Hizmetleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Milli park, İl Ozel İdare, Belediye, yada özel işletmeye ait müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Zorunlu seyahat Sigortası
 • Ek hizmet bedelleri

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Kart bedeli (Müze Kart Tur Fiyatına Dahil Değildir. İstenirse Rezervasyona Eklenebilir. Müze Kart Almayan Misafirlerimiz Kültür Bakanlığına Bağlı Müzelere Bilet Alarak Girerler. Müzelere Ücretsiz Giriş Hakkına Sahip Misafirlerimizin Müze Kart Almasına Gerek Yoktur)
 • Mola tesislerinde alınacak olan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınacak olan içecekler
 • Minibar Harcamaları
 • Kişisel Harcamalar
Harita
Fotoğraflar

Öne Çıkan Turlar

Tüm Yurtdışı Turlarımız

199€ dan itibaren
159€'dan itibaren
339€ dan itibaren
99€ dan itibaren
document.addEventListener('wpcf7mailsent', function( event ) { location = 'https://noktaturizm.com.tr/tesekkurler/'; }, false );