Giriş

Kayıt

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Parola*
Şifre Tekrar*
Adı*
Soyadı*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Zaten bir üye misiniz ?

Giriş

Giriş

Kayıt

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Parola*
Şifre Tekrar*
Adı*
Soyadı*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Zaten bir üye misiniz ?

Giriş

BUTİK DİYARBAKIR –MARDİN – MİDYAT-DARA- HASANKEFY TURU

(0 Yorum)
700 TL
700 TL
Tam Adı*
Email Adresi*
Talebiniz*
Favorilerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

3081

Neden biz?

 • Düşük Fiyatlar
 • Yüksek Müşteri Memnuniyeti
 • Özel Seçilmiş Turlar

Sorunuz mu var?

Bizi çekinmeden arayabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm konular için yanınızdayız.

0212 296 40 81/82

info@noktaturizm.com.tr

Döviz Kurları

BIST
96861
USD/EUR
1,1251
Amerikan Doları
0,64509
Euro
6,7407
İngiliz Sterlini
7,791
Japon Yeni
5,3541
Rus Rublesi
1,4067
SA Riyali
0,09338
Altın
5,991
Son Güncelleme: 20.04.2019 13:55
2 Gece 3 Gün
Tarih : 3-5 Mayıs DOLU / 17-19 Mayıs
İstanbul
Diyarbakır-Mardin-Midyat-Hasankefy
Tur Planı

1. Günİstanbul – Diyarbakır - Mardin

Sabah ….. Bakırköy Ömür Plaza önü , …. Feriköy Akbank önü , …. Kadıköy evlendirme dairesinden siz değerli misafirlerimizi alıp Sabiha Gökçen Hava alanına taransferimizi gerçekleşitiriyoruz.06:00 FlyPgs uçağı ile İstanbul- Diyarbakır seferimizi gerçekleştiriyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir). Alanda biz karşılayacak aracımız ve rehberimiz ile buluşup turumuza başlıyoruz. Diyarbakır şehir merkezinden geçerek tarihi Hasanpaşa Hanına uğruyoruz. Burada bizler için özel olarak hazırlanmış olan serbest Diyarbakır kahvaltı sofrasında(extra) sabah kahvaltımızı afiyetle alıp Diyarbakır turuna başlıyoruz. Ulu Camii , Cahit Sıktı Tarancı Müzesi ve evi,Keçi burcu ve 10 gözlü köprü gezilerimizi tamamlayıp Diyarbakır’dan ayrılıp Mardin’e doğru hareket ediyoruz ( 90 KM) Mardin’e varınca önce Deyrüzzaferân Manastırı sonrasında Kasımiye Medersesini ziyaret edip. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde .

2. GünDara-Mardin

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında saat 09:00 hareket ile Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan Dara’ya gidiyoruz.İpek yolu üzerinde bulunan bu antik kentte dünyanın ilk su barajına ait olan kalıntıları,antik dönemde Ahamanişlerin tanrısı Ahura Mazda’ya inanıldığı ve bunun için de bir takım ateş kulelerini, kale (Daras Anastasiupolis), kilise, köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim binalarına ait kalıntıları inceliyoruz. Mardin’e dönüp Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Mardin müzesi, Latifiye Camii ve bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camii görüyor ve fotoğraflıyoruz.Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT binası geziyor, alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Belirleyeceğimiz saate buluşup otele dönüş yapıyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelde

3. GünMidyat- Hasankeyf-Diyarbakır

Sabah otelde aldığımız kahvaltı ardında otelimizden ayrılıp Mor Gabriel Masnastırına gidiyoruz. Manastırı dolaşıp Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Midyat konuk evini ve sokaklarını gezdikten sonra serbest vakit. Yakın zaman sonrasında sular altında kalacak olan Hasankeyf’e doğu yola çıkıyoruz. Hasankeyf gezimizden sonra Diyarbakır’a doğru yola çıkıp havaalalına gidiyoruz. Türk Hava Yollarının 19:00 uçuşu ile Diyarbakır-İstanbul uçuşunu gerçekleştirip İstanbul’da bizi bekleyen aracımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakıp başka bir NoktaTur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyatlar
 
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda Üç Kişilik Oda 0-5 Yaş 6-12 Yaş Taksit Seçenekleri
4* Otel 700 TL  900 TL 700 TL 300 TL 500 TL  Ödeme Seçenekleri

Önemli Notlar

Dahil Hizmetler

 • Sabiha Gökçen alan transferleri ( Programda yazılı olan yerlerden)
 • 4* Otelde 2 Gece Yarım pansiyon konaklama
 • Tur programında yazılan tüm geziler
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak bileti ( 17 Mayıs Pegasus İst-Diyarbakır 06:00 / 19 Mayıs Pegasus Diyarbakır-İst 19:50 )
 • Öğlen yemekleri
 • Müze ören yeri giriş ücretleri
 • 1 Gün sabah kahvaltısı
Fotoğraflar
Harita
document.addEventListener('wpcf7mailsent', function( event ) { location = 'https://noktaturizm.com.tr/tesekkurler/'; }, false );