Giriş

Kayıt

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Parola*
Şifre Tekrar*
Adı*
Soyadı*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Zaten bir üye misiniz ?

Giriş

Giriş

Kayıt

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Parola*
Şifre Tekrar*
Adı*
Soyadı*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Zaten bir üye misiniz ?

Giriş

BUTİK GAZİANTEP URFA TURU

(0 Yorum)
750 TL
750 TL
Tam Adı*
Email Adresi*
Talebiniz*
Favorilerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

3175

Neden biz?

 • Düşük Fiyatlar
 • Yüksek Müşteri Memnuniyeti
 • Özel Seçilmiş Turlar

Sorunuz mu var?

Bizi çekinmeden arayabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm konular için yanınızdayız.

0212 296 40 81/82

info@noktaturizm.com.tr

Döviz Kurları

BIST
96861
USD/EUR
1,1251
Amerikan Doları
0,64509
Euro
6,7407
İngiliz Sterlini
7,791
Japon Yeni
5,3541
Rus Rublesi
1,4067
SA Riyali
0,09338
Altın
5,991
Son Güncelleme: 20.04.2019 14:11
15-17 Mart/19-21 Nisan/17-19 Mayıs
Tarih : 2 Gece 3 Gün
İstanbul
Gaziantep-Urfa
Tur Planı

1. Günİstanbul-Gaziantep - Antep Kalesi - Bakırcılar Çarşısı - Tütün Han - Zeugma Müzesi

……… İncirli Doğtaş Mobilya önü
……… Harbiye Ofis Önü
……… Kadıköy Evlendirme otoparkı önü bizi bekleyen servis aracımıza binerek Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimize tamamlayıp Anadolujet 06:55 Gaziantep uçuşuyla yaklaşık olarak 1 saat 45 dakikalık bir uçuşla Antep’e ulaşıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek sabah kahvaltımızı almak üzere Antep şehir merkezine ulaşıyoruz. Keyifli bir kahvaltının (extra) ardından ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Cami Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, Sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yapıyoruz. Burada ki gezimizin ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz yemek sonrasında şehir merkezini gezebilirler.
* Sabah Kahvaltısı: Gaziantep’te Orkide Pastanesi’nde menü ya da alakart olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Öğle Yemeği: Gaziantep`te Küşleme Kebaphan`da menü ya da alakart olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Konaklama Oteli: Gaziantep Tuğcan Otel vb

2. GünBirecik - Halfeti Tekne Turu - Balıklı Göl - Hz. İbrahim Makamı - Gümrük Han - Kapalı Çarşı - Rızvaniye Camii

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kalenin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Halfeti’den ayrıldıktan sonra Urfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Urfa’da Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında şehir merkezinde bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrasında Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde mırramızı içip şıllık tatlısını ve çiğ köfte yiyor eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra 55,00 TL)
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Halfeti’de Duba Restaurant’ta menü ya da alakart olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Konaklama Oteli: Urfa Harran Otel v.b

3. GünHz. Eyüp Makamı - Harran - Göbeklitepe-İstanbul

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Sabrın timsali olan Eyüp Peygamber makamını ziyaret ediyoruz. Burada ki gezimizin ardından dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında Harran`dan ayrılıp 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe’ye ulaşıyoruz. (KAZI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE KAPALI OLABİLİR AÇIK İSE GEZİ YAPILACAKTIR) arkeolojik kazı çalışmaları nedeniyle kapalı olabilir ve gezi yapılmayabilir )Dünya da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından meşhur Urfa Kebab’ından tatma şansımız oluyor. Sonrasında Urfa’da serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirttiği saate toplanıp Urfa Havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Acentamızın belirttiği uçak seferini kullanıp İstanbul’a ulaşıyoruz. Havalimanın da bizleri bekleyen servis aracımıza binerken siz değerli misafirlerimizle tekrar buluşma üzere vedalaşıyoruz.
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
* Öğle Yemeği: Şanlıurfa’daTatlısöz Kebap ya da Dedecan Ocakbaşı’nda menü ya da alakart olarak alınacaktır. (Ekstra)

UÇAK SAATLERİ :
Tarih 1
15 Mart : İstanbul – Gaziantep 07:00 Anadolujet
17 Mart : Urfa – İstanbul 22:00 Pegasus
Tarih 2
19 Nisan : İstanbul – Gaziantep 06:55 Anadolujet
21 Nisan : Urfa – İstanbul 22:20 Türk Hava Yolları
Tarih 3
17 Mayıs : İstanbul – Gaziantep 06:55 Anadolujet
19 Mayıs : Urfa – İstanbul 22:20 Türk Hava Yolları

Fiyatlar
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda Farkı Üç Kişilik Oda 3-12 Yaş 0-2 Yaş Taksit Seçenekleri
3* & 4* OTELLER 750 TL 240 TL 750 TL  500 TL 250 TL Ödeme Seçenekleri

Dahil Hizmetler

 • Sabiha Gökçen Hava Alanı transferleri ( Programda belirtilen noktalardan)
 • Belirtilen otellerde 2 gece konaklama
 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilen UÇAK bileti
 • Öğlen yemekleri , Yemek esnasındaki içecekler
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri
 • Program dahilindeki Extra turlar

Detaylar

 • Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır.
 • Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Mika Tur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. ‘ Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. ‘
 • Ek Hizmet Bedelleri Paket(Ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz.
 • Uçaklı Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.)
 • En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 25.12.2015
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. ‘
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Fotoğraflar
document.addEventListener('wpcf7mailsent', function( event ) { location = 'https://noktaturizm.com.tr/tesekkurler/'; }, false );