Giriş

Kayıt

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Parola*
Şifre Tekrar*
Adı*
Soyadı*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Zaten bir üye misiniz ?

Giriş

Giriş

Kayıt

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Parola*
Şifre Tekrar*
Adı*
Soyadı*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Zaten bir üye misiniz ?

Giriş

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ 2019

(0 Yorum)
Fiyat
Fiyat
Tam Adı*
Email Adresi*
Talebiniz*
Favorilerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

1101

Neden biz?

 • Düşük Fiyatlar
 • Yüksek Müşteri Memnuniyeti
 • Özel Seçilmiş Turlar

Sorunuz mu var?

Bizi çekinmeden arayabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm konular için yanınızdayız.

0212 296 40 81/82

info@noktaturizm.com.tr

Döviz Kurları

BIST
93699
USD/EUR
1,1425
Amerikan Doları
5,304
Euro
6,0596
İngiliz Sterlini
6,7167
Japon Yeni
4,7123
Rus Rublesi
0,08068
SA Riyali
1,42016
Altın
211,76
Son Güncelleme: 10.12.2018 15:59
1 Gece 2 Gün
Tarih : 6-7 Nisan
İstanbul
Adana
Tur Planı

1.Gün:ADANA SOKAKLARI -ADANA SABANCI MERKEZ CAMİİ -TAŞ KÖPRÜ -BÜYÜK SAAT KULESİ

Sabah saat 07:00 Kadıköy Evlendirme dairesi önü 07:30 Feriköy Akbank önü 08:15 Bakırköy ömür plazada önünden hareket ile Atatürk Hava alnaına transferimizi gerçekleştirip sizlerin aldığı TK ( Türk Hava Yolları) 10:15 İstanbul- Adana uçuşu ile Adana’ya uçuyoruz . Saat 11:45 Adana’ya varış. Uçak bileti hariç turu satın alan yolcularımızla Adana Havalimanında buluşuyor ve tüm grubumuzla beraber panoramik Seyhan Baraj Gölü turu ardından Portakal Bahçelerini ziyaret edicez.. Bir sonraki durağımız ise Orta Doğu’nun en büyük camisi Sabancı Merkez Camii olacak. Sabancı Merkez Camii ziyaretimizden sonra Atatürk Evini ve Sinema Müzesini geziyor ve Adana’nın simgesi durumunda olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü olan Taş Köprü’ye gidiyoruz. Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesini gezip. Hemen yakımızda bulunan ve Türkiye deki En Uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesi’ni de Fotoğraf albümümüze dahil ediyoruz. 1501 yılındayapılan Saint Jacques Kilisesinin Ramazanoğlu Halil Bey’in emri ile camiye çevrilmesinden bir süre sonra mekanın yörenin ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalması üzerine yanı başına Halil Bey’in oğlu Piri Mehmet Paşa tarafından yeni bir camii yaptırılmış, iki yapı birleştirilmiş haliyle Yağ Camii olarak bilinen Tarihi camii bu günkü Adana Turu programımızda son gezeceğimiz nokta. Adanın Meşhur Kebapçılarında Ciğer veya Adana Kebap yemek üzere öğlen yemeğini alacağımız Kebapçımıza geçiyoruz. Programımız içinde Kortej yürüyüşüne kadar yeterli boş vakit kalması durumunda Otelimize yerleşip biraz dinleniyoruz. Sonrasında Adana Portakal Çiçeği Festival alanına Kortej Yürüyüşünü izlemek üzere Kortej başlangıç noktasına geçerek sizleri burada serbest bırakıyoruz. Kortejde dans grupları, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler vs. yer alacak. Ayrıca birçok ünlü müzisyenimizin yer alacağı bir de Konser yer alacak. Bu coşkuyu ve kentte herkesi sarıp sarmalayan, bir araya getiren, neşeli, sokak Karnavalı görüntüleri sizlerin hayatına bir renk katacak. Karnaval programı bitiminde rehberimiz ile buluşup otelimize dönüyoruz..

2.Gün:ADANA -TARSUS EVLERİ -KLEOPATRA KAPISI -SAİNT PAUL KİLİSESİ -ULU CAMİİ -SAİNT PAUL KUYUSU -KIRK KAŞIK BEDESTENİ -NUSRAT MAYIN GEMİSİ -ESHAB -I KEYİF (YEDİ UYURLAR) MAĞARASI -İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak gezi noktamız olan Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus’ta göreceğimiz yerler sırasıyla ilk önce Justinianus (Bac)Köprü, Muhteşem Görselliği ve adeta kulağınızı çınlatacak su debisi ile Tarsus Şelalesinde Kahve ve Fotoğraf Molası ardından Kleopatra Kapısı ve ardından Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar) Mağarasının görülmesi, sonrasında sırasıyla Eski Camii(Kilise Camisi) ve Eski Hamam Makamı Şerif Camii ,Roma Köprüsü hakkında Rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra Öğle yemeği için Özellikle Yöresel Lezzetlerin izinde olan gezginlerimize hitap eden bir mekana Meşhur Tarsus Humusu (Pastırmalı, Sucuklu, Zeytinyağlı, Tereyağlı çeşitleri) Yemek üzere Meşhur Kervan Humus’a geçiyoruz (Ekstra). Yemek sonrası Kırkbedesten Çarşısında Yöreye özgü Kaynar(Grip için şifa olan Çeşitli organik bitkilerin kurusundan elde edile sıcak çay) içiyoruz. Sonrasında Türk-İslam sanatının önde gelen eserlerinden biri olan ve Sen Piyer Kilisesi kalıntılarının üstüne yapılmış olan Tursus Ulu Camii gezimizin ardından Saint Paul Kilisesi , Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan ve sizlerin hayranlığını kazanacak olan Eski Tarsus Evlerini ve sokaklarını fotoğraflıyoruz . Orijinal Nusrat Mayın Gemisi (Tarsus Belediyesince Restore edilerek halkımızın ziyaretine açılmış), ziyaretimizden sonra 2 günlük Adana Portakal Çiçeği Karnavalı turu ve Tarsus gezimizi tamamlıyor ve Adana Merkezine dönüyoruz. Sizleri Havalimanına bırakıyoruz .19:45 TK ( Türk Hava Yolları) uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz . Alanda sizzleri karşılayacak olan aracımız ile aldığımız noktalara sizleri bırakıp Başka bir Nokta Tur organizasyonunda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyatlar
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda Üç Kişilik Oda 0-5 Yaş 6-12 Yaş Taksit Seçenekleri
4* ADANA OTELLERİ            Ödeme Seçenekleri
Detaylar

Çıkış

İstanbul(Google Map)

Dahil Hizmetler

 • Atatürk Hava Alanı transferleri ( Programda yazılı noktalardan)
 • 1 Gece Adana’da belirtilen otelde Oda Kahvaltı konaklama
 • Program dahilindeki tüm gezileri
 • Nokta Tur Profesyönel Rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak bileti ( 6 Nisan TK 10.15 İst-Adana / 7 Nisan TK 19:45 Adana-İst )
 • Oğlen ve Akşam Yemekleri
 • Müze ören yeri giriş ücretleri
 • Yemek esnasındaki içecekler
 • Kişisel harcamalar
Harita
Fotoğraflar
document.addEventListener('wpcf7mailsent', function( event ) { location = 'https://noktaturizm.com.tr/tesekkurler/'; }, false );