Giriş

Kayıt

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Parola*
Şifre Tekrar*
Adı*
Soyadı*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Zaten bir üye misiniz ?

Giriş

Giriş

Kayıt

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Parola*
Şifre Tekrar*
Adı*
Soyadı*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Zaten bir üye misiniz ?

Giriş

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ 2019

(0 Yorum)
Fiyat
Fiyat
Tam Adı*
Email Adresi*
Talebiniz*
Favorilerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

1608

Neden biz?

 • Düşük Fiyatlar
 • Yüksek Müşteri Memnuniyeti
 • Özel Seçilmiş Turlar

Sorunuz mu var?

Bizi çekinmeden arayabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm konular için yanınızdayız.

0212 296 40 81/82

info@noktaturizm.com.tr

Döviz Kurları

BIST
102494
USD/EUR
1,1337
Amerikan Doları
0,57269
Euro
6,0585
İngiliz Sterlini
6,9585
Japon Yeni
4,8363
Rus Rublesi
1,2831
SA Riyali
0,08255
Altın
5,344
Son Güncelleme: 22.02.2019 17:41
2 Gece 3 Gün
Tarih : 6-8 Nisan
İstanbul
Adana-İskenderun-Hatay-Antakya
Tur Planı

1.Gün: 6 NİSANADANA SOKAKLARI -ADANA SABANCI MERKEZ CAMİİ -TAŞ KÖPRÜ -BÜYÜK SAAT KULESİ

Sabah saat 07:00 Kadıköy Evlendirme dairesi önü 07:30 Feriköy Akbank önü 08:15 Bakırköy ömür plazada önünden hareket ile Atatürk Hava alnaına transferimizi gerçekleştirip sizlerin aldığı TK (Türk Hava Yolları) 10:15 İstanbul- Adana uçuşu ile Adana’ya uçuyoruz . Saat 11:45 Adana’ya varış. Uçak bileti hariç turu satın alan yolcularımızla Adana Havalimanında buluşuyor ve tüm grubumuzla beraber panoramik Seyhan Baraj Gölü turu ardından Portakal Bahçelerini ziyaret edicez.. Bir sonraki durağımız ise Orta Doğu’nun en büyük camisi Sabancı Merkez Camii olacak. Sabancı Merkez Camii ziyaretimizden sonra Atatürk Evini ve Sinema Müzesini geziyor ve Adana’nın simgesi durumunda olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü olan Taş Köprü’ye gidiyoruz. Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesini gezip. Hemen yakımızda bulunan ve Türkiye deki En Uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesi’ni de Fotoğraf albümümüze dahil ediyoruz. 1501 yılında yapılan Saint Jacques Kilisesinin Ramazanoğlu Halil Bey’in emri ile camiye çevrilmesinden bir süre sonra mekanın yörenin ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalması üzerine yanı başına Halil Bey’in oğlu Piri Mehmet Paşa tarafından yeni bir camii yaptırılmış, iki yapı birleştirilmiş haliyle Yağ Camii olarak bilinen Tarihi camii bu günkü Adana Turu programımızda son gezeceğimiz nokta. Adanın Meşhur Kebapçılarında Ciğer veya Adana Kebap yemek üzere öğlen yemeğini alacağımız Kebapçımıza geçiyoruz. Programımız içinde Kortej yürüyüşüne kadar yeterli boş vakit kalması durumunda Otelimize yerleşip biraz dinleniyoruz. Sonrasında Adana Portakal Çiçeği Festival alanına Kortej Yürüyüşünü izlemek üzere Kortej başlangıç noktasına geçerek sizleri burada serbest bırakıyoruz. Kortejde dans grupları, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler vs. yer alacak. Ayrıca birçok ünlü müzisyenimizin yer alacağı bir de Konser yer alacak. Bu coşkuyu ve kentte herkesi sarıp sarmalayan, bir araya getiren, neşeli, sokak Karnavalı görüntüleri sizlerin hayatına bir renk katacak. Karnaval programı bitiminde rehberimiz ile buluşup otelimize dönüyoruz..

2.Gün: 7 NİSANİSKENDERUN-SAMANDAĞ-HARBİYE

Sabah otelde aldığımız kahvaltı ardından valizlerimiz ile birlikte aracımıza yerleşiyoruz.
ilk olarak Küçük İskenderiye olarak adlandırılan İskenderun’a geçiyor ve burada sahilde kısa bir yürüyüş molası veriyoruz. Daha sonra tekrar yola çıkarak Akdeniz in yanında bulunan Samandağ Çevlik istikametine devam ediyoruz. Burada dünyanın ilk tüneli olan Titus tünelini ve kaya içine oyulmuş Roma mezar yapılarını göreceğiz. Ardından Samandağ’ına geçerek Harbiye ye, eski ismiyle Daphne, ulaşıyoruz. Öğlen yemeğimizi ( extra) Antakya’nın ortadoğu mutfağından tadacağımız zengin mezeler eşliğinde öğle yemeğimizi şelale manzarasında aldıktan sonra Şelaleye inip çaylarımız burda içiyoruz.Gezilerimizden sonra otelimize yerleşip akşam yemeğine kadar otelimizde dinleniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde

3 GÜN: 8 NİSANANTAKYA – İSTANBUL

Sabah otelde aldığımız kahvaltı ardından valizlerimiz ile aracımıza yerleşip Habib Neccar dağının eteklerindeki Hıristiyanların ilk toplanma yerlerinden biri olarak bilinen ve İsa’nın havarilerinden Aziz Petrus’un M.S. 29–30 yıllarında Antakya’ya gelerek Hıristiyanlığın yayılması için verdiği vaazlarda kullandığı mağaraya kurulmuş olan St. Pierre Kilisesini geziyoruz. Bu gezimizden sonra yakın bir noktada bulunan ve tam olarak açılınca dünyanın en büyük mozaik müzesi ünvanını alacak olan Antakya Mozaik müzesine gidiyoruz. Kronolojik olarak mağa devrinden yakın geçmişe kadar güzel bir şekilde sergilenen eserleri tek tek geziyoruz. Bu ziyaretimizin ardından aracımız bizi eski şehir merkezinde bırakacak ve bizler de ilk önce Habib Neccar Camisini ve Türbesini ziyaret edeceğiz. Habib Neccar ilk Hristiyan olan kişilerden biridir ve Havarileri Romalılardan korurken şehit düşmüştür. Yasin suresinde Habib Neccar dan bahsedilir ve inanışa göre Anadolu’daki ilk camidir. Bu değerli mekândan sonra Antakya’nın eski sokaklarını takip ederek Katolik kilisesine ulaşıyoruz. Bu küçük ve şirin Kiliseyi gezip bilgilerini aldıktan sonra Havra ve Ortodoks Kilisesi ziyaretimiz olacak. Bu güzel ilimizin kardeşçe yaşayan üç dini alanlarını gezdikten sonra alış veriş için uzun çarşıda serbest zaman veriyor ve sonrasında sizlerin aldığı TK ( Türk Hava yolları) 19:30 uçuşun için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.

Fiyatlar
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda Üç Kişilik Oda 0-5 Yaş 6-12 Yaş Taksit Seçenekleri
4* ADANA OTELLERİ  750 TL 1050 TL 750 TL 300TL 600 TL Ödeme Seçenekleri
Detaylar

Çıkış

İstanbul(Google Map)

Dahil Hizmetler

 • Atatürk Hava Alanı transferleri ( Programda yazılı noktalardan)
 • 1 Gece Adana’da belirtilen otelde Oda Kahvaltı konaklama
 • 1 Gece Hatay'da belirtilen otelde Yarım Pansiyon konaklama
 • Nokta Tur Profesyönel Rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Programda belirtilen tüm geziler

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak biletleri( 6 Nisan İst- Adana TK 10:15 / 8 Nisan Hatay-İst TK 19:30)
 • Oğlen ve Akşam Yemeği ( Adana)
 • Müze ören yeri giriş ücretleri
 • Yemek esnasındaki içecekler
 • Kişisel harcamalar
Harita
Fotoğraflar
document.addEventListener('wpcf7mailsent', function( event ) { location = 'https://noktaturizm.com.tr/tesekkurler/'; }, false );