Giriş

Kayıt

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Parola*
Şifre Tekrar*
Adı*
Soyadı*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Zaten bir üye misiniz ?

Giriş

Giriş

Kayıt

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Parola*
Şifre Tekrar*
Adı*
Soyadı*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Zaten bir üye misiniz ?

Giriş

UÇAKLI GAP TURU

(0 Yorum)
Uçaklı Gap Turu
Uçaklı Gap Turu
Tam Adı*
Email Adresi*
Talebiniz*
Favorilerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

2187

Neden biz?

 • Düşük Fiyatlar
 • Yüksek Müşteri Memnuniyeti
 • Özel Seçilmiş Turlar

Sorunuz mu var?

Bizi çekinmeden arayabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm konular için yanınızdayız.

0212 296 40 81/82

info@noktaturizm.com.tr

Döviz Kurları

BIST
96861
USD/EUR
1,1251
Amerikan Doları
0,64509
Euro
6,7407
İngiliz Sterlini
7,791
Japon Yeni
5,3541
Rus Rublesi
1,4067
SA Riyali
0,09338
Altın
5,991
Son Güncelleme: 20.04.2019 13:58
4 Gece 5 Gün
Tarih : 23-27 Ekim
İstanbul
Dİyarbakır,Midyat,Mardin,Göbeklitepe,Urfa, Harran,Halfeti,Adıyaman
Tur Planı

1.Gün: 23 Ekimİstanbul – Diyarbakır – Batman – Hasankeyf – Midyat

Gezimizin ilk günü, 04.00 Bakırköy ömür plaza önü 04.30 Harbiye acenta önü – 05.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından sizleri alarak, servislerimiz ile Sabiha Gökçe Havalimanı’na hareket ediyoruz Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 05.30’da Pegasus Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve saat 07.50’de Pegasus Havayolları uçağı ile Diyarbakır’a hareket ediyoruz. 09:50’deki varışımızı takiben; gelecekte Ilısu Baraj Gölünün suları altında kalacak olan, iki yakasını Dicle Nehrinin ayırdığı Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf’e gidiyoruz. Burada panoramik olarak göreceğimiz yerler; Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızk Cami, Koç Cami, Sultan Süleyman Cami, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Artuklu döneminde var olan Eski Darphane olacaktır. Hasankeyf’teki programımız sonrasında; Hz. İsa’nın dili olan Aramiceyi günümüzde halen kullanan Süryani’ler in yoğun olarak yaşadığı kadim şehir Midyat’a gidiyoruz. Midyat gezimize Sıla Dizisinin de çekildiği Midyat Konukevi ile başlıyoruz. Telkâri sanatının en iyi ustalarının yetiştiği bu topraklardan dileyen misafirlerimiz gümüş alışverişi yapabilirler. Gümüşçüler çarşısında verilecek serbest zaman sonrasında Süryanilerin anayurdu olan Tur Abdin bölgesinde bulunan ve dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks Manastırı Mor Gabriel’e gidiyoruz. Burada Süryani mezhebi hakkında alacağımız detaylı bilgiler sonrasında otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Midyat’taki otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Hasankeyf’te ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: 4* oteller
Toplam mesafe: 174 Km.
Otele giriş saati: 20.00 (tahmini)

2.Gün: 24 EkimMidyat – Mardin –Kızıltepe – Viranşehir – Göbeklitepe – Şanlıurfa

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Süryanilerin Metropolit merkezi olan Deyrulzafaran Manastırına gideceğiz. Manastırda; Güneş Tapınağı, Azizler Evi, Mor Haayam Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi göreceğimiz yerlerdir. Ardından Mardin şehir merkezine gidiyoruz. Öğle yemeğini tarihi bir Mardin Konağı olan restoranda alacağız. Yemek sonrasında; Kasımiye Medresesi, Eski Ptt Binası, Mardin Ulu Cami, Mardin Kapalı Çarşılarını göreceğiz. Gezilerimiz sonrasında, Peygamberler Şehri olarak da bilinen Şanlıurfa’ya gideceğiz. Şanlıurfa’ya 20 km mesafede yer alan ve son yılların çığır açan arkeolojik kazılarından biri olan Göbekli Tepe’yi ziyaret ediyoruz. Orta Doğu’daki en eski yerleşime işaret eden ve çok iyi durumda bir tapınma merkezinin ortaya çıktığı kazı alanı, bölgede uygarlığın tarihini M.Ö. 11.000’lere geri götürmüştür. Bu etkileyici kült alanını ve çevresindeki kazı alanını gezdikten sonra, otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Sıra Gecesine (ekstra 70 TL) gideceğiz. Konaklama Şanlıurfa’daki otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Mardin’de ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: 4* oteller
Toplam mesafe: 369 km.
Otele giriş saati: 19.30 (tahmini)

3 Gün: 25 EkimŞanlıurfa –Harran – Birecik – Halfeti – Gaziantep

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; dünyanın halen yaşanılan en eski kentlerinden biri olan Harran’a doğru yola çıkıyoruz. Tarihi M.Ö. 2250’li yıllara dayanan ve Dünyanın ilk bilim merkezinin ve ilk üniversitesinin kurulduğu bu tarihi şehirde, tarihi Harran Üniversitesinin kalıntıları, konik kubbeli Harran evleri göreceğimiz yerlerdir. Harran gezimiz sonrası Birecik barajının inşası sonrasında Fırat Nehrinin kabarması sonucu sular altında kalan, endemik siyah gülü ve taş konakları ile de ünlü olan Halfeti’ye gidiyoruz. Burada bir saat sürecek tekne turumuzda; Rum Kale ve sular altında kalan minaresi ile ünlü Savaşan Köyü göreceğimiz yerlerdir.Halfeti gezimiz sonrasında Şanlıurfa’ya doğru yol alıyoruz. Şanlıurfa’ya vardığımızda; Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Cami, Hz. İbrahim makamını ziyaret ettikten sonra, Şanlıurfa’nın tarihi çarşıları Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar çarşılarında alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Eşkıya filminden de hatırlayacağınız Tarihi Gümrük Han’da buluşup öğle yemeğimizi almak üzere Cevahir Konuk Evine gideceğiz. Yemek sonrası; Gaziantep’e doğru Hareket ediyoruz Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Şanlıurfa’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: 4* oteller.
Toplam mesafe: 321 Km.
* Otele giriş saati: 20.00 (tahmini)

4 Gün: 26 Ekim Gaziantep – Adıyaman – Kahta – Diyarbakır

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Gaziantep 1915 tehcir olaylarına kadar yoğun Ermeni nüfusun yaşadığı günümüzde Gaziantep sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Bey Mahallesi ile gezimize başlıyoruz. Burada göreceğimiz yerler Kurtuluş Cami, Gaziantep Oyuncak Müzesi, Ermeni Konağı, Kendirli Kilisesi olacaktır. Panoramik olarak Gaziantep kalesini gördükten sonra, Osmanlı hamam mimarisi ve kültürünün en güzel örneklerinden biri olan Gaziantep Hamam Müzesini göreceğiz. Sonrasında yöreye özgü tüm ürünleri bulabileceğimiz Gaziantep çarşılarını gezeceğiz. Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten, Almacı Pazarı çarşılarında alışverişimizi tamamlayıp turumuzu tamamlıyoruz. Eski ismi Hısnımansûr olan, tütün, ters lale ve keçileri ile ünlü Türkiye’de petrolün en çok çıktığı şehir Adıyaman’a gidiyoruz. Panoramik şehir turumuz sonrasında Kâhta ilçesine gidiyoruz. Turumuz sonrası bizleri bekleyen minibüslere binerek sırasıyla; Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale, Arsemia Tapınağını görerek Nemrut Dağına tırmanıyoruz. Yunan ve Pers mitolojisindeki tanrı ve tanrıça heykellerinin yanı sıra Kommagene Kralı 1. Antiocus’un da mezarının bulunduğu 2134 rakımlı tepede güneşin batışını seyrettikten sonra Nemrut Dağından ayrılarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’daki otelimizde.
Not: Program yoğun olduğundan herhangi bir aksama durumunda Nemrut’da güneşin batışı yerine doğuşu izlenecektir.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Gaziantep’te ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: 4* oteller
Otele giriş saati: 20.00 (tahmini) * Toplam mesafe: 430 Km.

5 Gün : 27 Ekim Diyarbakır – İstanbul

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasını takiben; Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Anadolu’nun en eski camilerinden olan ve yapımı Hz. Ömer dönemine tarihlenen, İslam âleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Cami ziyareti ile başlıyoruz. Ardından, 35 Yaş şiiri ile tanınan Türk edebiyatının önemli şahsiyetlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’nın
dünyaya geldiği, günümüzde müze olarak hizmet veren, Diyarbakır sivil mimarisinin güzel örneklerinden biri olan evi göreceğiz. Ayrıca; Hasanpaşa Hanı, Ahmet Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi, Sülüklü Han, Keçi Burcu, Deliller Hanı, Urfa Kapı, Mardin Kapı, Keçi Burcu ve On gözlü köprü Diyarbakır gezimizde göreceğimiz yerlerdir. Ve dönüş için Diyarbakır havalimanına doğru hareket ediyoruz. Saat 20.50’deki uçuşumuz sonrası İstanbul’a varış ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşma…
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Diyarbakır’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Havalimanında ekstra olarak alınacaktır.

Pegasus
Gidiş : 23 Ekim 2019 İstanbul Sabiha Gökçen-Diyarbakır 07:00 uçuşu
Dönüş : 27 Ekim 2019 Diyarbakır –İstanbul Sabiha Gökçen 21:05 uçuşu

Fiyatlar
Tur Detay İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik Oda Üç Kişilik Oda 0-5 Yaş 6-12 Yaş Taksit Seçenekleri
4* OTELLER  1550 TL 2000 TL 1550 TL 900TL 1300 TL Ödeme Seçenekleri
Detaylar

Çıkış

İstanbul(Google Map)

Dahil Hizmetler

 • Sabiha Gökçen Hava Alanı transferleri ( Programda yazılı noktalardan)
 • 4 Gece belirtilen otelde Yarım Pansiyon konaklama
 • Nokta Tur Profesyönel Rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Programda belirtilen tüm geziler

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak biletleri( Programda yazılan)
 • 1 Gün sabah kahvaltısı ve öğlen yemekleri
 • Müze ören yeri giriş ücretleri tekne ve transfer ücretleri
 • Yemek esnasındaki içecekler
 • Kişisel harcamalar
Harita
Fotoğraflar
document.addEventListener('wpcf7mailsent', function( event ) { location = 'https://noktaturizm.com.tr/tesekkurler/'; }, false );