UÇAK İLE HATAY ANTAKYA VAKIFLIKÖY TURU

1250.00 TL
 • UÇAK İLE HATAY ANTAKYA VAKIFLIKÖY TURU
 • UÇAK İLE HATAY ANTAKYA VAKIFLIKÖY TURU
 • UÇAK İLE HATAY ANTAKYA VAKIFLIKÖY TURU
 • UÇAK İLE HATAY ANTAKYA VAKIFLIKÖY TURU
 • UÇAK İLE HATAY ANTAKYA VAKIFLIKÖY TURU
 • UÇAK İLE HATAY ANTAKYA VAKIFLIKÖY TURU

Uçak Detayları :

05 Kasım  İstanbul – Hatay TK 2252 09:15

07 Kasım Hatay – İstanbul TK 2255 16:35

1. Gün: İstanbul – Antakya

Sabah 07:00 İstanbul Hava Alanda buluşup Türk Hava Yollarının TK 2252 sefer numaralı 0835 İstanbul- Hatay uçağı ile uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 10:30 da bizi karşılayacak aracımız ve rehberimiz ile gezimize başlıyoruz. Öncelikle Dünyanın ilk mağara kilisesi olarak bilinen St.Pier Kilisesini geziyoruz.Kısa bir yolculuk sonrasında Tarihi Uzun çarşıya giriyoruz. Burada Hatay’ın yöresel tepsi ve kağıt kebabını tatmak için ünlü Antakya restoranlarına giderek öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği  çıkışında uzun çarşıyı gezmeye devam ediyoruz. Öncelikle Peynircilerden sabah kahvaltısında tadına baktığımız kahvaltılıklardan alma imkanı buluyoruz. Ardından baharatçılar çarşısına giriyor ve buradan Antakya’ya özgü birçok baharatın bulunduğu aktarları da gezdikten sonra, Kuyumcular çarşısına devam ediyoruz  burada Antakya’ya özgü altın ve gümüş çeşitlerini bulabilirsiniz. Daha sonra Ayakkabıcılar çarşısını gezerek geçip, Çınar Altına gidiyoruz. Burada ünü Dünyaya yayılmış Kömürde Antakya Künefesinin tadına bakabilirsiniz. Künefenin ardından kahve ve çaylarımızı içiyor ve tekrar yürüyüşümüze devam ediyoruz. Uzun çarşının içerisinden Antakya’ya özgü el işi ve ahşap ürünlerden alma imkanı buluyoruz. Son olarak el yapımı ipek şalların bulunduğu satış mağazasına uğruyor ve Ardından Katolik kilisesi, Havra ve Anadolu’nun ilk camisi olan Habibi Neccar camiini ziyaret ederek otelimize geçiyoruz. Konaklama otelde. Akşam yemeğinizi  rehberimizin yönlendirdiği bir restoranda alabilirsiniz


2. Gün: Samandağ-Harbiye

Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrasında Samandağı’na doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Musa ağacının bulunduğu Hıdırbey köyüne gidiyoruz. Köy meydanında bulunan kahvede çay veya kahvemizi içiyor, tandırda pişen sıcacık katıklı ekmeğin tadına bakıyoruz. Daha sonra köylülerin elleriyle yaptıkları nar ekşisi ,zeytinyağı biber salçası zeytin gibi bir çok yöresel yiyeceği alma şansı buluyoruz eğer mevsimi ise portakal ağaçlarından ellerimizle portakal ve mandalina topladıktan sonra , Türkiye’nin tek ermeni köyü ve Antakya‘da ilk organik tarımın yapıldığı yer olan Vakıflı köyüne geçiyoruz. Köy meydanında bulunan kiliseyi ziyaret ederek kilisenin bahçesinde bulunan satış yerinden çeşitli meyve ve çiçeklerden yapılmış Likörlerin tadına bakıyor ve satın alma imkanı bulabilirsiniz. Daha sonra Dor mabedinden Çevlik plajını fotoğraflama molasından sonra Öğle yemeğimiz için restaurantımıza doğru yola çıkıyoruz.. Öğle yemeğinde deniz ürünleri ve Çevlik mezelerini tattıktan sonra turumuz en önemli destinasyonlarından olan Titus Tüneline doğru hareket ediyoruz. Titus tünelinin bulunduğu bölgeye araçlarla çıkılmadığından tarih ve doğayla iç içe geçecek olan gezimize yürüyerek  devam ediyoruz. Bu gezi yaklaşık 2 saat sürecek olup , rahat kaymaz taban ayakkabılarla yapılmasını da ayrıca önemle belirtmek isteriz. Bu uzun ve keyifli yürüyüşümüzün sonunda otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama otelde.


3. Gün: Antakya – İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra valizlerimiz otelimizin bagaj odasına bırakıp Dünyanın 2. en büyük mozaik müzesi olan Antakya mozaik müzesine gidiyoruz. Müze gezisinden sonra  Humuscu İbrahim Ustanın yerine giderek humus yapımını görerek tadıyoruz. Son olarak öğlen yemeği ve alışveriş molası için Uzun Çarşı'da (baharat, yöresel peynirler, vs) serbest zaman veriyoruz. Saat 18:00 aracımız ile buluşup Hatay havalimanına hareket ediyoruz. check ın işlemlerini müteakip Türk Hava Yollarının TK 2255 sefer sayılı Hatay - İstanbul  20:25 uçağıyla İstanbul’a dönüş. Hava alanında başka bir NOKTATUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

SHAHUT OTEL/ANTAKYA

Uçak Detayları :

05 Kasım  İstanbul – Hatay TK 2252 09:15

07 Kasım Hatay – İstanbul TK 2255 16:35


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Belirtilen otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama ( 2 sabah kahvaltısı)
 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilen UÇAK bileti
 • İstanbul içi alan transferi
 • Öğlen ve akşam yemekleri yemekleri ,
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri
 • Program dahilindeki Extra turlar

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  05 Kasım

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  05.11.20211.250,00 TL1.550,00 TL 1.250,00 TL0 - 6 Yaş 799,00 TL
  7 - 12 Yaş 999,00 TL
  Taksitler »

  Genel Şartlar

  Turumuzun süresi 2 Gece 3 Gündür. Otel konaklaması 2 Gece olarak gerçekleşmektedir.

  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.

  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

   0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

  Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.

  Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

  2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

  Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

  Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda turun bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

  Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Tur’un sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

  Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Turun herhangi bir yaptırımı yoktur.

  Hafta sonu Konaklamalı Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

  Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.

  Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

  Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Turun sorumluluğu yoktur.

  Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 20 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı turda saklıdır.

  Turun iptali durumunda Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

  Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.

  Tur yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme haklını saklı tutar.

  Araç Detayları

  Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar

  Otobüsler: (31 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna

  Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega

  Minibusler: ( 19’a Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

  Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

  1.Ek Bilgiler

  SHAHUT OTEL/ANTAKYA

  Uçak Detayları :

  24 Eylül İstanbul – Hatay TK 2252 08:35

  26 Eylül Hatay – İstanbul TK 2255 20:25

  2.İptal Şartları

  Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır

  3.Vize Bilgileri

  UÇAK İLE HATAY ANTAKYA VAKIFLIKÖY TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 2 Gece 3 Gün
  • 0212 296 40 81 / 82

  © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2